Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí cyklisté přivezli z okrsku bramborovou medaili

Žáci Základní školy Velké Pavlovice se zúčastnili v úterý 12. května 2015 okrskového kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo na dopravním hřišti v nedalekých Hustopečích. Celkem čtrnáct družstev v mladší a starší kategorii změřilo své síly ve čtyřech disciplínách. Hrálo se o postupová místa do okresního kola, které se uskuteční koncem měsíce května v Břeclavi.

Po přivítání paní starostkou města Hustopeče se soutěžící pustili do plnění jednotlivých soutěžních disciplín. Čekaly je otázky a praktická cvičení ze zdravovědy, dopravní test, jízda na kole po komunikacích dopravního hřiště se simulovanými nástrahami běžného silničního provozu a nakonec oblíbená jízda zručnosti přes překážky. Doplňkovou disciplínou byla letos topografie.

I když žáci bojovali o každý splněný úkol, postupové místo jim uteklo o pouhé 4 body a skončili tak na ne příliš populárním bramborovém čtvrtém místě. Do příštího roku je tedy co pilovat, procvičovat a za rok se uvidí!

 

Ing. Lenka Bukovská, Základní škola Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii z Dopravní soutěže mladých cyklistů v Hustopečích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

 


15-05-2015-BK