Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí biologové změřili své vědomosti

Školní kolo biologické olympiády se uskutečnilo dne 13. února 2017. Jedenáct mladých biologů nejprve změřilo své síly v teoretickém testu, v němž si soutěžící ověřili své vědomosti o životě v přírodě, který je hlavním tématem letošního ročníku Biologické olympiády kategorie C a D. Poslední soutěžní částí byla poznávačka, která prověřila znalost vybraných zástupců z říše rostlin, hub a živočichů. 

První místo vybojoval za starší kategorii David Zborovský (8. A), stříbrnou pozici obsadila Eliška Křivková (9. A) a na bronzový stupínek se postavil Lubomír Jangl (8. A). 

V mladší kategorii se umístil na prvním místě Jakub Hrubý (7. A), na druhém místě Roman Pazderka (6. B) a na třetím místě Valentýna Ruprechtová (6. B).

Všem zúčastněným soutěže blahopřejeme k předvedeným výkonům a těm, kteří se umístili na prvním místě, budeme držet pěsti 20. dubna v okresním kole. 


Text: Mgr. Jaroslava Janů / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 17.2.2017

Školní kolo biologické olympiády