Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mladí badmintonisté ukončili sezónu splavováním Jihlavy

Ještě v druhé polovině května se bojovalo v Podolí u Brna o poslední body do národního žebříčku v žákovské kategorii U13. Velkopavlovičtí badmintonisté přivezli z tohoto turnaje dvě bronzové medaile z párových disciplín.  Nejlépe postavenými hráči z Velkých Pavlovic v celostátním žebříčku kategorie U13 jsou aktuálně v chlapcích Jakub Herzán na 84. místě (14. místo v JM oblasti) a v dívkách Anička Drápalová na 58. místě (10. místo v JM oblasti).

Začátkem června proběhly v tělocvičně poslední tréninky. Sezónu jsme však zakončili netradičně na řece Jihlavce, kterou jsme se společně s rodiči vydali sjíždět. Celou akci jsme podnikli ve spolupráci s oddílem Badminton Sharks Brno (celkem 18 lodí) v první červnovou neděli. Vyplouvalo se v brzkých ranních hodinách s úmyslem stihnout vypuštění vody z přehrady elektrárny. Vypouštění se koná jen třikrát za rok, což však má za následek velké množství lodí na řece. Tak se stalo, že řeka s okolím byla doslova zavalena vodáky. Cestu, od vodní nádrže Mohelno do Ivančic, dlouhou cca 20 kilometrů, zvládli všichni skvěle i ti, co byli na vodě poprvé. Občas se vyskytl nějaký jez nebo spadlý strom, některá posádka se možná převrátila, ale to k té vodě prostě patří. Věřím, že si to všichni náramně užili a na naše vodácké dobrodružství budou vzpomínat s úsměvem.

O letních prázdninách čeká mladé badmintonisty zasloužený odpočinek. Někteří se zúčastní letních sportovních campů v Pavlovicích, Hustopečích a v Brně, které budou zaměřeny především na všeobecnou sportovní a kondiční průpravu.

Všem dětem přeji úspěšný závěr školního roku a pěkné léto s velkým množstvím skvělých zážitků.

 

Chtěl bych také poděkovat touto cestou všem rodičům dětí z badmintonového kroužku SVČ
za podporu a také za to, že vedou své děti ke sportu a k zodpovědnému přístupu.

 

Za badmintonový kroužek Jiří Huslík 


 

Fotogalerii z ukončení sezóny mladých badmintonistů - splavování řeky Jihlavy,
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv badmintonového oddílu Velké Pavlovice

 

 


09-06-2016-BK