Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mistrovství ČR juniorů a žáků v rybolovné technice

Ve dnech 7. až 9. června 2013 se v areálech TJ Slavoj a Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích uskutečnilo Mistrovství ČR v kategoriích junioři, juniorky, žáci a žákyně, které spolupořádali TJ Slavoj a Klub sportovního rybářství Velké Pavlovice, o.s. Tato soutěž, ve které se bojuje o tituly mistra republiky v pětiboji jednotlivců a družstev i jednotlivých disciplínách, je pro většinu přítomných závodníků vrcholem sezóny. Letošního Mistrovství se celkově zúčastnilo 61 mladých závodníků, 24 vedoucích a trenérů, 12 rozhodčích a 15 organizátorů a funkcionářů.

V průběhu pátečního odpoledne se výpravy postupně sjížděli do Velkých Pavlovic a po ubytování měli možnost si zatrénovat. Večer se pak uskutečnila tradiční porada vedoucích, trenérů a rozhodčích.

Vlastní závod byl zahájen slavnostním nástupem v sobotu v 8:00 hodin. Po úvodním přivítání z úst ředitele soutěže Ing. Jiřího Šuly se slova ujali místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber a předseda Moravského rybářského svazu Ing. Rudolf Milerski.

Povel k zahájení první disciplíny dal hlavní rozhodčí Pavel Kobliha, který měl velký podíl na následném hladkém průběhu celé soutěže. Dopoledne se soutěžilo v terčových disciplínách, po obědě v dálkových. Zvláštností mistrovských soutěží je v tom, že po každé disciplíně následuje šestičlenné finále, ve kterém si to závodníci rozdají o medaile a titul mistra republiky.

Vyhlášení vítězů terčových disciplín se uskutečnilo přímo na hřišti před závěrečnou disciplínou zátěž dálka jednoruč. Vyhlášení vítězů dálkových disciplín, pětibojů a družstev pak bylo hlavním programem večerního rautu na nádvoří Ekocentra Trkmanka. Poté následovala hostina a posezení při sklence vína, které sponzorsky věnovali Vinařství Lacina a Vinařství Reichman & Reichman. V průběhu nedělního dopoledne se výpravy rozjeli do svých  domovů.

Podrobné výsledky jsou dispozici připojeny k tomuto článku, zmínil bych jen umístění závodníků místního klubu sportovního rybářství. V kategorii žáků se v pětiboji umístili Ondra Latýn na 20. a Martin Horák na 22. místě z 28 účastníků. Nejblíže k postupu do vysněného finále měl Martin v disciplíně zátěž Arenberg. V kategorii žákyň ani osobní rekord nestačil Julii Šulové na lepší než 10. místo, což ale vzhledem k faktu, že byla nejmladší účastnicí celého Mistrovství, bylo dle očekávání.

Poděkování za zdárný průběh soutěže si zaslouží všichni rozhodčí, z nichž musím jmenovat místní Marii Šulovou, Václava Halma, Jakuba Svobodu a Oldřicha Vymazala, dále tradiční opora nitechnický ředitel Radek Bárta a stavěcí četa ve složení Jan Bombera, Michal Mauer, Oldřich Vymazal a Jakub Svoboda. No a zapomenout nesmím ani na bodovací komisi ve složení Martina Štollová, Jana Latýnová a Michaela Šulová, které rychle a bez chyb zpracovávaly a zveřejňovaly výsledky. Zvláštní poděkování pak patří Františku Čermákovi za TJ Slavoj, Jožkovi Konečnému za perfektně připravené hřiště, Zitě Dvořákové a jejímu kolektivu za pohostinnost a skvělou péči a městu Velké Pavlovice za partnerství a všestrannou pomoc.

Ing. Jiří Šula - ředitel soutěže

 

Výsledková listina závodu Mistrovství ČR juniorů a žáků v rybolovné technice - ke stažení ZDE

 


 

Fotogalerii č. I z Mistrovství ČR juniorů a žáků v RT - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerii č. II z Mistrovství ČR juniorů a žáků v RT - otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2013 Archiv Klubu sportovního rybářství při TJ Slavoj Velké Pavlovice

 

 

17-06-2013-BK