Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mistr Ladislav Lakomý v Modrých Horách

Ve středu dne 25. února 2009 se dotáčely poslední záběry krátkého propagačního filmu o Modrých Horách. Komentář k filmu i několik vstupů mistrně zvládnul brněnský herec Ladislav Lakomý, jež má k vinné jižní Moravě již od dob studií vřelý vztah, neboť odtud pochází i jeho spolužák z JAMU Josef Somr.

Všichni, jež se natáčení zúčastnili, obdivovali obrovské soustředí Ladislava Lakomého, jeho schopnost se za pár minut naučit texty ze scénáře a bravurně je odrecitovat před kamerou. Mezi jednotlivými scénami povyprávěl i své zkušenosti z profesorského působení na JAMU. Ke studentům, kteří prošli hereckou školou mistra Lakomého a následně zazářili jako nepřehlédnutelné hvězdy stříbrného plátna, patří kupříkladu Miroslav Donutil, Pavel Zedníček, Dagmar Veškrnová-Havlová, Roman Vojtek a řada dalších zvučných jmen.

Film o Modrých Horách bude mít premiéru ve čtvrtek 5. března 2009 na Konferenci o cestovním ruchu ve vinařských krajích ve Velkých Pavlovicích. Režisérem, scénaristou i kameramanem je pan Miroslav Grégr, který stojí v čele realizačního týmu.

 

Herec Ladislav Lakomý mezi vrbickými vinnými sklípky

25-02-2009