Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Místo Morávky Nekoř aneb Léto a tábory se hlásí

V letošním roce zaznamenají "morávkoví" táborníci velkou změnu. Táborová základna se v Morávce nepostaví. Našli jsme nové tábořiště, které je obdobné tomu, na které jsme zvyklí.

Nachází se  v Pardubickém kraji, poblíž Letohradu, v katastru obce Nekoř, pod hrází malé přehrady Pastviny, na levém břehu Divoké Orlice. Z Nekoře je to na tábořiště  0,5 km. Tábor je stanový (dvě postele, polička, podlážka).

V okolí je spousta zajímavých míst – pásmo pohraničního opevnění z první republiky, například pevnost Hanička a dělostřelecké tvrze Bouda a Hůrka, hrady Litice, Potštejn  a zřícenina Lanšperk, zámek v Žamberku a v Letohradě (strašidelné prohlídky), muzeum řemesel a světnička Járy Cimrmana. Každou sobotu od 2. 7. do 17. 9. jezdí po regionu historické vlaky.

V programu tábora vás čeká celotáborová hra Škola čarodějů, inspirovaná příběhy Harryho Pottera a jeho kamarádů, táborová olympiáda, karneval, táborák a spousta zajímavé tvořivé činnosti.

Věřím, že i na novém tábořišti zažijete spoustu legrace a zábavy.

Tábor je od 29. 7. do 10. 8. 2017   *   cena tábora je 3.400,- Kč

Přihlášku na tábor si můžete vyzvednout u Mgr. Dagmar Šmídové na ZŠ Velké Pavlovice,
nebo si ji vyžádat i u Ing. Marie Šmídové na e-mailové adrese: smi.mar@seznam.cz   

176312

Text: Ing. Marie Šmídová / Foto: Archiv LDT Morávka / 20.3.2017