Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Místo kina bude ve Velkých Pavlovicích infocentrum i kavárna

Napsali o nás; Břeclavský deník - 7.5.2021 * Třípodlažní objekt s mírně zešikmenou plochou střechou, v němž najde zázemí infocentrum, kavárna, knihovna či základní umělecká škola. Nová moderní budova nahradí v Hlavní ulici ve Velkých Pavlovicích zchátralé kino z let 1928 až 1930, kterou tamní na počátku letošního roku zbořili.

Velkopavlovičtí již mají k dispozici i zpracovanou architektonickou studii s vizualizacemi. „Budeme soutěžit projektovou dokumentaci. Počítáme s investicí okolo sedmdesáti milionů korun a začít se stavbou bychom snad mohli na konci roku 2022 nebo na začátku roku 2023,“ prozradil starosta města Jiří Otřel.

O dotace na výstavbu tamní zatím nežádali. „Pokud bych měl mluvit za sebe, pak bych do dotací nešel, spíše bych uvažoval o půjčce. Projekt výstavby vnímáme jako jednotný celek, který má být v symbióze. Pochybuji, že bychom na něj získali dotace. Možná na dílčí části jako třeba na knihovnu,“ zamýšlel se starosta.

Budova je plánovaná třípodlažní. V podzemí se bude nacházet parkoviště s kolárnou a možností nabíjení kol. „Podzemní patro určeno pro parkování, sklady a technické zázemí objektu převážně pro knihovnu a infocentrum,“ stojí v projektu architekta Jana Tesaře, který je autorem studie.

V prvním patře je umístěný hlavní vstup s velkou společnou halou. Dále knihovna s menším víceúčelovým sálem pro autorská čtení, přednášky či setkávání, infocentrum a kavárna. „Ve druhé patře je pak navržena základní umělecká škola, foyer a velký multifunkční sál pro 108 sedících diváků,“ popsal architekt Tesař.

Samozřejmostí části věnované škole má být jeviště, baletní sál, devět učeben a sborovna pro patnáct až šestnáct učitelů.

Projekt se líbí i Evě Prokešové, která se do Velkých Pavlovic přivdala. „Myslím, že zuška i knihovna si zaslouží nové prostory. Naše městečko si zaslouží nové kulturní centrum. Zatím jsem neměla možnost vidět, jak to bude celé naplánované, ale věřím, že se našim radním podaří vytvořit místo pro potěšení duše,“ řekla.

Vizualizaci vzhledu nového turistického informačního centra, knihovny a zázemí pro základní uměleckou školu ve Velkých Pavlovicích * otevřete po kliknutí ZDE

228197

Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/ 7.5.2021