Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Místo kabátu mulč. Stromky jako v bavlnce

Právě dnes, v pátek 7. ledna 2022, mrzne až praští. Poránu některé venkovní teploměry ukazovaly bez mála 10 stupňů pod nulou. Natolik nízká teplota si žádá pořádně se obléci. My lidé to pořešíme po vlastní ose, teplá bunda či kabát to spraví. 

Ale co stromy ve volné přírodě? Navíc, máme-li na mysli mladé nedávno vysazené křehké sazenice náchylné k promrznutí? Ty si žádají speciální péči spočívající třeba právě v ochraně pomocí mulče.

Mulč krom mrazu navíc chrání půdu před erozí, zabraňuje vypařování vody z půdy, svým rozkladem dodává půdě živiny a tlumí růst plevele. Chrání také kořeny rostlin a cibulky před chladem a před poškozením. Mulč také slouží jako úkryt pro různý hmyz a podporuje aktivitu žížal a půdních mikroorganismů. Mulč je zkrátka multifunkční pomocník!

Pracovníci Služeb města Velké Pavlovice jej během dneška rozvezli ke stromkům nacházejícím se u cyklostezky podél železniční tratě, nedaleko vlakové zastávky. Děkujeme!

Služby města * Rozvoz mulče - ochrana stromků před mrazem

Text: Karolína Bártová / Foto: Jan Havránek / 7.1.2022