Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Místo balení dárků projekt v řecké Soluni

Soluň, místo odkud k nám přišli slovanští věrozvěstové Konstantin a Metoděj. Místo, na kterém jsme společně s dalšími 48 účastníky prožili krásný předvánoční čas na projektu Erasmus plus s názvem CLARO (Challenges Labels & Appereance… Reach Out!) podporovaném Evropskou únií.

Diskriminace a rasismu si můžeme v dnešní době všímat každý den. Ať už jsme ale velcí nebo malí, ať máme světlou nebo tmavou pleť, ať máme rádi kluky nebo holky... Všichni jsme samozřejmě odlišní, ale v hloubi duše stejní. Důležité je nepřemýšlet nad stereotypy a nesoudit knihu podle obalu. Každý se můžeme stát tím, čím chce a přesvědčit společnost, že na to má!

Projektu se zúčastnilo Řecko, Česká republika, Turecko a Portugalsko, proto bylo velice zajímavé porovnávat kulturní rozdíly v jednotlivých zemích. Člověk si po týdnu s tak skvělými lidmi uvědomil, že pomoc potřebuje každý a naší úlohou je být empatičtí a dělat ostatní kolem nás šťastné.

Pro mě byl projekt v Řecku prvním, kde jsem český tým zastupovala jako Group leaderka, tudíž jsem měla na starosti část programu a přípravu na denní aktivity. Nemohlo to ani lépe dopadnout. Tak pracovitou českou skupinku jsem si ani nedokázala vysnít, natož představit. Sešli jsme se všichni s dobrodružným duchem a touhou za poznáním a cestováním, takže témata byla u každodenní večeře jasná. Kam se vypravíme příště. Až mi přijde vtipné, že musím letět přes půlku Evropy, abych se potkala s lidmi z mé země, se kterými si připadám tak svá. Už u prvního setkání jsme se shodli, že nám připadá, jako bychom se znali celý život a to je pro mě podstata života. Obklopovat se lidmi, kteří nás motivují a posouvají dál.

Je mi ctí, že jsem se tohoto projektu mohla zúčastnit a reprezentovat Českou republiku ve světě. Věřím, že jsme se jako tým neviděli a nepracovali naposledy, protože výsledky naší píle jsou úžasné. Jsem vděčná za podmínky, které mi poskytla má střední škola Gymnázium Velké Pavlovice a má organizace EYCB.

Smysluplné věci je potřeba podporovat. A toto smysl má. Děkujeme za vaši podporu!

Příspěvek v anglickém jazyce * otevřete po kliknutí ZDE

Gymnázium * ERASMUS +; Řecko, slunná Soluň

Text: Sarah Horáková, studentka Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 29.12.2021