Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Místní čarodějnice zalétly letos do Dolních Bojanovic

Každý rok, vždy 30. dubna, se Přátelé country promění v čarodějnice. Zvlášť chlapi se těší, že si obléknou sukně - prý to výborně luftuje! Oklepou rok starý prach z košťat, metel, ba dokonce vytáhnou ze skříně staré vysavače. Ty už dobře neslouží původnímu účelu, ale létají výborně. Některé čarodějnice si dají hodně záležet a svůj dopravní prostředek patřičně vylepší.

Užijí si hodně veselí při společném strojení, kdy jedna druhou trumfuje a vytahuje z igelitky ještě lepší bombarďáky než loni, nový náhrdelník s pavoukem, střapatější paruku,... Jaké byly ty letošní čarodějnice jsme se zeptali předsedkyně místního SSŽP (Svazu strašidel ženského pohlaví) Javony Netopýrové-Bambulové:

"Letos z Pavlovic odlétalo čtrnáctihlavé hejno čarodějnic. Navíc Meruzalka Popletová-Červená měla počkat na benzice u Lužic, Zuběna Odpudilíková-Neodpudilíková přiletěla na místo už brzy odpoledne, Rosetta Pichlavá-Baculatá a Madrama Ní Lang-Promadra přiletěly později. Napřed jsme zvažovaly objednání KUKA vozu pro hromadnou přepravu, ale nebylo nás až tolik, aby se to vyplatilo. Vystačily jsme si tedy s vlastními košťaty.

Vybaveny fungl novými leteckými průkazy, obeznámeny s Vyhláškou č. 13/1994 Sb. o bezpečnosti létání na koštěti, s povolenou hladinou mandragory v krvi jsme se kolem 18. hodiny vznesly v předepsaném šiku a správné letové hladině směrem k Hodonínu. Některé nedočkavé, jmenovitě Mild Holovousová-Kanimůra, Mildred Koštětová-Čaramůra a Kozi Bradka Ocasatá-Holobradka zahnuly dřív a přes Josefov letěly přímo do Dolních Bojanovic.

My ostatní jsme si chtěly let ještě užít, malinko jsme si prodloužily cestu a udělaly mezipřistání v baru u benzinky u Lužic. Tam už na nás čekala Meruzalka Popletová-Červená. Po menším občerstvení jsme se opět ve vzorném útvaru přenesly ke kynologickému cvičišti v Dolních Bojanovicích.

Letos už jsme správně identifikovaly hlavní bránu a napochodovaly s nezbytným transparentem v čele, v předprvomájovém průvodu, na místo konání čarodějnické merendy. Svým příchodem jsme způsobily rozruch umocněný pronikavým zvukem klaksonu, který měla na svém vznášedle Pivomilka Klofáková-Krásná. Bylo až dojemné, jak tato malá osůbka neohroženě troubila proti obrovskému hasičskému autu - kdo z koho (Pivomilka byla lepší).

Místní čarodějnice nás nadšeně přivítaly. Náš průvod dále směřoval před hlavní tribunu, které vévodila kapela Popojedem. Tu jsme také chtěly přehlušit přinesenými rumba koulemi a jinými chrastítky. Ale to už se nám tak jako Pivomilce nepovedlo - kapela měla příliš silné repráky. Zahodily jsme nástroje, odložily košťata a pustily se do TANCE...."

Jana Vondrová


 

Fotogalerii plnou úžasných snímků z pálení čarodějnic v Dolních Bojanovicích
s velkopavlovickými čarodějnicemi Přátel country otevřete kliknutím na obrázek!

 

Foto © 2013 František Kobsa

 

 

03-05-2013-BK