Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Miss víno Pleskačová prožila v Číně noc s kobylkami

Napsali o nás; Deník Rovnost 29.11.2012 * Nanjing, Velké Pavlovice – Do finálového večera mezinárodní soutěže krásy Miss turismu v čínském Nanjingu zbývá Barboře Pleskačové už jen pár dní. Historicky první Miss víno Morava bude o titul bojovat již tuto neděli. Mezitím její pobyt zaplňuje především dvacetihodinová každodenní práce. Jak alespoň popisuje ve svém deníčku, který posílá do redakce Břeclavského deníku.

Mezi zápisky nechybí nejrůznější postřehy dokládající i způsob života v Zemi rudého draka. „Přes víkend byla lepší doprava, menší zácpy, méně hlasitého troubení a pokřikujících lidí na mopedu," přibližuje například.

Vedle dopravy, nemusí někdy vyhovovat nocleh v hotelech. Nebývá totiž vždy jen o přepychu. „Ubytování v Suty Tianyunu není tak luxusní, avšak stále krásné. I když během noci o život přišlo několik kobylek a černých berušek," popisuje v jednom z odstavců Pleskačová.

Na odpočinek ale moc času kráskám nezbývá. Pobyt v Číně je hlavně o neustálém převlékání ze šatů a do šatů. A to i při návštěvě muzea hedvábí. „Byl to krásný zážitek, měly jsme výklad v angličtině a mohly si i vyzkoušet jejich tradiční oblečení," uvádí.

Kromě toho, že dívky nacvičují správné držení těla, chůzi a choreografii, musí ukázat i jiné dovednosti. Patří mezi ně například zpívání koled při rozsvěcování vánočního stromku nebo pózování v plavkách. „Ty jsme předváděly na Náměstí krásného parku. Pódium bylo bohužel venku, takže předvádění vypadalo spíše jako nějaký orientální tanec. Všechny jsme se třásly zimou," líčí.

I nepříliš příjemné fotografování vynahradila dívkám plavba na bambusových vorech po tamní zátoce. „Měla jsem ze začátku strach, že spadnu, ale po chvíli strach opadl a projížďka na voru patří mezi nejlepší zážitky z Číny," míní.

Autor: Veronika Schallenbergerová

 

pleskacova 1.jpg

Vítězka soutěže Miss víno Barbora Pleskačová z Velkých Pavlovic.
Autor: DENÍK/ Veronika Schallenbergerová

 

30-11-2012 PV