Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Miss v Číně: Obávám se oblékání do kroje

Napsali o nás; Břeclavský deník 14.11.2012 * Velké Pavlovice – Půvabná milovnice vína a dobrého jídla, rodačka z Velkých Pavlovic Barbora Pleskačová, která se stala historicky první Miss víno, dnes odlétá do Číny. Důvod: reprezentace České republiky na světovém finále soutěže krásy Miss tourism queen of the year international.

Akce se koná v čínském Nanjingu. „Termín světového finále byl již dvakrát posunutý. Naposledy z důvodu sjezdu Čínské komunistické strany,“ sdělil hlavní porotce Miss Víno Branko Černý.

Soutěž v zemi rudého draka však nebude pouze o kráse. Na Velkopavlovčanku čeká především práce. „Na programu jsou výlety, setkání se sponzory, soustředění, focení i výuka. Před vlastním finále by mělo být několik předkol. Součástí prezentace je i kroj. Pochopitelně, že vezu velkopavlovický, ale mám zásadní starost s nadváhou v letadle i s tím, že se budu poprvé do kroje oblékat sama,“ obávala se Pleskačová před odletem.

Bojovat mezi desítkami krásných dívek přitom nebude jen o pět hlavních titulů, ale mnoho dalších speciálních cen. „Například miss photogenic, miss body perfekt, miss charm, miss personality, miss in in national costum,“ vysvětlovala letošní Miss víno. Černý dodal, že výhodou velkopavlovické rodačky není jen krásný obličej a láska k vínu. „Má i perfektní angličtinu vybroušenou zahraničním studiem. V kroji se cítí velmi přirozeně. Vždyť jej nosí od dětství na nejrůznější folklorní akce. Navíc paní Rájová ze Svatebního ráje ve Slavkově u Brna doplnila Bářin šatník o krásné reprezentativní šaty, které jistě porotu okouzlí,“ je přesvědčený Černý.

Finálový večer je na programu 2. prosince. Celou soutěž budou mít šanci sledovat i čtenáři Břeclavského deníku. A to prostřednictvím missího deníčku, který Pleskačová bude v Nanjingu pro redakci exkluzivně psát.

Autor: VERONIKA SCHALLENBERGOVÁ, Břeclavský deník

 

Báře držíme pěsti a přejeme jí , aby si z Číny přivezla další titul!

 

14-11-2012 PV