Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Miss Sarah Horáková z Velkých Pavlovic zabojuje v Africe. Zazpívá lidovku v kroji

O unikátní korunku z modrého tanzanitu se s nejkrásnějšími dívkami světa utká Sarah Horáková z jihomoravských Velkých Pavlovic. Na mezinárodní soutěži Miss Jungle International již za pár dní zabojuje poprvé o titul i Česká republika. V záři barev se rozhodně neztratí, zvlášť v kategorii pro nejlepší národní kostým.

„Mám sbalený náš místní tradiční kroj a zazpívám lidovou píseň jako na domácí soutěži,“ říká první vicemiss a Miss Naděje České republiky 2021.

Nejkrásnější dívky světa čeká ve druhé půli července nejvyšší africká hora Kilimandžáro, focení na safari a ostrově Zanzibar, módní přehlídky, ale i znalostní otázky.

Program bude mít pestrý a náročný. Soutěž mimo jiné propaguje lokality světového dědictví, přírodní a nejlepší prázdninové destinace. Osmnáctiletá studentka se tak připravovala i na otázky o národních parcích v Tanzánii. Nebude chybět ani přednáška o agroturismu ve vinicích.

„Celkově to bude zajímavá zkušenost. Na focení budeme vstávat velmi brzy, asi ve čtyři ráno. Než příliš stoupnou teploty. V poledne tam bývá i pětačtyřicet stupňů,“ ví moravská kráska. Doufá, že v Africe nezklame, a bude ráda za podporu fanoušků.

V jednom kole

Kromě titulu Miss Jungle International může získat další, jako například Miss Sympatie, Miss Photogenic nebo Miss Bikini. Podpořit Sarah Horákovou mohou i lidé na sociálních sítích svými hlasy na profilu soutěže.

Jak mladá žena říká, v poslední době je v jednom kole i mimo povinnosti miss. „Za posledních deset měsíců jsem procestovala patnáct zemí díky Erasmu,“ vypočítává s tím, že doma na jižní Moravě pak pracuje v Galerii vín.

Originál příspěvku z Břeclavského deníku včetně videoreportáže a fotogalerie * otevřete po kliknutí ZDE 

Více o soutěži Miss Jungle International na oficiálním webu * otevřete kliknutím ZDE
Soutěž Miss Jungle International naleznete také na facebooku * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: Břeclavský deník / Autor: Přemysl Spěvák / 11. 7. 2022