Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Miss Pleskačová předvedla v Číně velkopavlovický kroj

Napsali o nás; Břeclavský deník 27.11.2012 * Nanjing, Velké PavloviceKrása a vítězství v prvním ročníku soutěže Miss víno Morava zavedla Barboru Pleskačovou z Velkých Pavlovic až do vzdálené Číny. V tamním městě Nanjing reprezentuje v těchto dnech Českou republiku na světovém finále Miss turismus.

Jejími soupeřkami jsou dívky z Dánska, Švédska, Litvy, Tatarstánu, Kyrgystánu, Argentiny, Dominikánské republiky, Malajsie či Koreje. Do oka si však hned první den padla s černovlasou Heidi z Finska.

„Jsme si blízké názory, humorem i vzhledem," tvrdí Pleskačová, která své postřehy z Číny zapisuje do deníčku, jež posílá do redakce Břeclavského deníku.

Hlavně práce
Jak například popisuje, do Země rudého draka si krásky rozhodně nepřijely užívat. Třítýdenní pobyt je ve znamení každodenní práce. „Náš den má téměř dvacet hodin práce. Spánek je nám dopřán jen minimálně, odpočíváme, jen když se přesouváme autobusem," podotýká velkopavlovická „misska".

Předvádění a pózování před objektivity fotografů patří mezi nejčastější činnosti. Do rukou přitom berou fotoaparáty i tamní amatéři. „Jsme velkou atrakcí. Nesměly jsme vyjít z autobusu ven, do doby, než přijela menší vozítka. I přes taková opatření se k nám seběhli všichni lidé z okolí a snažili se nás fotit," píše.

K dennímu programu krásek patří například i sportovní aktivity. Za sebou mají například běhání nebo fotbal. „Po informaci, že nás čeká čínský fotbalový tým, se rozezněly smíšené reakce. Já jsem se těšila. Byla to sranda. Rozdělili nás na půlky. Nehrály jsme přesně podle pravidel a ani stejně dlouho. Zápas skončil remízou 2:2 a jeden gól si připsala Česká republika," pochvaluje si Velkopavlovičanka.

Náročné dny vyplňují kráskám ze všech koutů světa třeba snídaně bohaté na evropská i čínská jídla nebo výlety na zajímavá místa. Například na kliniku, kde lidem plastičtí chirurgové mění jejich vzhled. „Téměř čtvrtina dívek za sebou nějaké ty operace má. Nejčastěji to jsou umělá prsa, plastiky nosu, nebo pouhé bělení zubů," přibližuje.

Návštěva kliniky byla i tentokrát hlavně o práci. Zajímalo je, jak o sebe pečujeme, jak vypadá krása, a jaký je náš pobyt v Číně. Přeci jen jsem v komunisty vedené zemi, takže i naše odpovědi tomu musely odpovídat. Byla nám do úst vložena slova, jak je Čína skvělé, krásná, čistá, plná krásných a schopných lidí," poodhaluje zkušenost Pleskačová, která naopak čínským chirurgům předvedla velkopavlovic­ký kroj.

Autor: Veronika Schallenbergerová

 

Fotogalerii z Číny otevřete kliknutím na obrázek...

 

Autor: archiv Barbory Pleskačové

27-11-2012 PV