Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Miroslava Němcová ve Velkých Pavlovicích

Předsedkyně Parlamentu ČR paní Miroslava Němcová splnila svůj slib, který učinila při návštěvě Velkopavlovického vinobraní v září minulého roku a přijela ve středu 26. ledna na oficiální návštěvu našeho města. V doprovodu paní Aleny Páralové, ředitelky sekretariátu, pobesedovala se studenty místního Gymnázia na téma činnost parlamentu, tvorba nových zákonů a při odpovědích na dotazy studentů. Jako držitelka jednoho ze sedmi klíčů od dveří ke korunovačním klenotům uloženým na Pražském hradě vyprávěla o zážitcích z nedávné prohlídky v katedrále sv.Víta. V diskusi nechyběl ani dotaz na státní maturity, ke kterým má paní předsedkyně výrazné výhrady. Na závěr paní Němcová pozvala studenty gymnázia k návštěvě Parlamentu ČR.
 
Program pokračoval na radnici setkáním s představiteli města, krátkou presentací o jeho životě a rozvojových záměrech. V diskusi se mluvilo o školství, zdravotnictví i o současném dění v poslanecké sněmovně.

V odpoledních hodinách pokračoval program setkáním s řediteli místních škol a zástupci některých podniků a organizací ve městě.

Setkání s paní předsedkyní bylo pro všechny zúčastněné příjemným a neopakovatelným zážitkem.  

 

Fotogalerii z návštěvy  Miroslavy Němcové, předsedkyně Poslanecké sněmovny
Parlamentu ČR  otevřete po kliknutí ZDE

 

Miroslava Němcová ve Velkých Pavlovicích

Krátký film VIDEOSTUDIA GRÉGR Velké Pavlovice

 


Videoreportáž s textovou předlohou připravilo videostudio Grégr Miroslav, Velké Pavlovice

27-01-2011 PV