Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MIROSLAVA NĚMCOVÁ - předsedkyně Parlamentu ČR, navštívila Velkopavlovické vinobraní

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová s manželem navštívila opět po roce Velkopavlovické vinobraní. Společně se starostou Velkých Pavlovic Ing. Pavlem Procházkou, senátorem Ing. Janem Hajdou, starostou Ždírce nad Doubravou Janem Martincem a farářem P. Markem Kardaczynskim oficiálně zahájila tradiční velkopavlovické slavnosti vína, burčáku, folklóru a rodiny.

Paní poslankyně byla srdečně přizvána k účasti na přijetí perkmistra starostou u radnice, kde se mohla stejně jako v loňském roce pokochat pohledem na početný průvod krojovaných městem.

Poté následovala krátká beseda v radničním podkroví, kde proběhlo setkání s představiteli města a také s vinařem Radkem Balounem. Paní Němcová podepsala několik lahví tohoto věhlasného vinařství, které budou uloženy v archivu a v budoucnosti poslouží na dražbách pro dobročinné účely. Z radnice se návštěva odebrala k prohlídce turistického areálu Nad Zahradami s rozhlednou Slunečná.

Další zastávkou paní předsedkyně Němcové na cestě po jižní Moravě byla návštěva Světového festivalu ledových a slámových vín v Lednici.

 

Fotogalerii z návštěvy MIROSLAVY NĚMCOVÉ na Velkopavlovickém vinobraní
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2011 Ing. Zdeněk Karber

 

05-09-2011-BK