Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ministrantský den v Olomouci

V sobotu 14. května jsme brzy ráno vyjížděli od kostela ve Velkých Pavlovicích na Ministrantský den, který připravili bohoslovci v Olomouci. Zastavovali jsme v několika vesnicích pro ministranty, kteří jeli s námi.
Společné setkání všech ministrantů a bohoslovců proběhlo na mši svaté, kterou celebroval přímo brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Následovalo zařazení všech účastníků do skupinek, kteří mezi sebou soutěžili v netradičních sportovních i vědomostních disciplínách. Jednotlivé úkoly účastníkům zadávali přímo slovanští věrozvěstové sv. Cyril a sv. Metoděj, jako například běh a skládání puzzle na čas, nesení míčku mezi rameny, a podobné další. Na závěr sportovního odpoledne proběhlo slavnostní vyhlášení, kde první tři vítězná družstva byla odměněna sladkou odměnou a diplomem.

Samozřejmě jsme měli i chvíli čas, projít si Olomouc a nakoupit pár dárečků pro sebe nebo domů. Ve zdraví jsme všichni dorazili zpátky do Pavlovic.

Za velkopavlovickou delegaci ministrantů:
Štěpán Prokeš pod vedením P. Mgr. Petra Papouška

 

Obrázek: Setkání se sv. Cyrilem a sv. Metodějem, Matěj Prokeš

02-06-2011 PV