Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mini vánoční jarmark Radostné rodiny

Dne 30. listopadu se na farní zahradě konal nikoliv první, ačkoliv v tomto měřítku vlastně ano, vánoční jarmark spolku Radostná rodina. 

Idea této akce vznikla zcela spontánně asi o měsíc dříve na jiné společné akci. Po počáteční euforii jsem si uvědomila, že toho času přece jen není mnoho a stihneme to vůbec? Inu, kdo přišel, viděl. Viděl, co se dá v pár lidech, kteří mají rodiny a horu povinností, vytvořit. 

Letošním mottem byly udržitelné Vánoce aneb dejme starým věcem nový život v tvorbě i tradicích. Z domácích zdrojů byly veškeré ozdoby na vánoční věnce, které si mohli návštěvníci vyrobit. Do půjčených, vyrobených či zakoupených věcí v second handu byli oděni i naši tři svatí - sv. Barbora, sv. Ambrož a sv. Lucie utvářející už tak magickou atmosféru farního sklepení. 

Kdo měl touhu nakupovat, mohl ji ukojit u stánků lokálních prodejců - macramé, hračky, medovina a svíčky z včelího vosku, překrásná keramika a doplňky, knížky nebo výrobky šikovných dětských ruček - každý si našel to své. A když někomu vyhládlo, zašel na klobásu či cigáru a zapil ji svařáčkem nebo nealko punčem. Mlsné jazýčky se mohly pro změnu nasytit u babiččina sladkého baru plného vánočních i nevánočních dobrot. Atmosféra celkově předčila očekávání, a když za zvuků koled začaly poletovat vzduchem sněhové vločky, byla dokonalá. 

Velice děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás přišli podpořit, protože bez nich by jarmark nebyl jarmarkem. Děkujeme panu faráři Františku Putnovi za laskavé poskytnutí prostorů, které jsou pro komunitní akce jako stvořeny. Velké díky patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci nebo spolku přispěli potřebnými věcmi. A těšíme se zase za rok!

Farnost * Mini vánoční jarmark Radostné rodiny

Text: Eliška Cvrčková / Foto: Oldřich Otáhal / 4.12.2023