Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Milé maminky, sejdeme se v kroužku...

Kroužek pro nejmenší děti v „ Domečku“ na Bezručově ulici vede paní Mgr. et  Bc. Jana Julínková, kvalifikovaná učitelka, sama maminka dvou dětí, která svůj vřelý vztah k nejmladší generaci nezapře. Na své hodiny pečlivě a promyšleně připravuje program pro děti od 4 měsíců věkupísničky, říkanky, rytmická cvičení, malé tanečky, pohádky a hry s nejrůznějšími rekvizitami – ať už je to růže Šípkové Růženky, ke které musí každé dítě přivonět, bubínek, na který si děti zabubnují nebo jen natrhané růžové papírky, které ovšem děti nakonec spořádaně posbírají….

Maminky i děti se na hodiny plné radostných her moc těší a je vidět, že po mnoha měsících společného „vyučování“ je celá skupina i s paní učitelkou stmeleným a přátelským kolektivem.

Děti se učí reagovat na pokyny, vzájemně se respektovat, dát přednost druhým, počkat, až na ně při hře přijde řada, maminky si zas mohou vyměnit své zkušenosti se vším, co souvisí s výchovou a péčí o dítě.

Na konci krásné vyučovací hodiny paní učitelka s neskrývaným dojetím říká:  „Když jsem tyto děti asi před rokem přijímala, byly to maličké ležící bytosti a už jsou z nich krásná děvčátka a chlapci, kteří sami chodí, začínají mluvit, umí vzájemně komunikovat, kamarádit spolu a hrát si a to je jistě nemalý vklad do života člověka….“

Za všechny šťastné maminky a babičky i prababičky s pěkným poděkováním paní učitelce za její práci.

   Milena Karberová


 

Fotogalerii z "vyučovací hodiny" otevřete kliknutím na obrázek... 


Foto © 2013 Milena Karberová

13-06-2013 PV