Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mikulášci, čerti a andělé co by skleněné lucerničky

Stejně tak jako každý rok, i letos jsme dětem ve školní družině rádi připomněli, že opět nastal čas příchodu tří známých postaviček Mikuláše, čerta a anděla, s nimiž tradičně začíná předvánoční období. Je krásné, že některé z nejmenších dětí ještě na opravdového Mikuláše skutečně věří a tak v nich vzbuzuje příchod pohádkové trojice značné obavy. Abychom veškeré strachy a chmury zahnali, pustili jsme se do ryze „mikulášského“ tvoření.

Z domu si měly děti za úkol přinést tři velké zavařovací sklenice, což v tomto období určitě vzbuzovalo u maminek nemalé pochyby, co že se to bude ve škole dít :-)?! Všechny ostatní pomůcky jsme měli už připravené v družině – barevné papíry, lepidlo a bílou vatu. A pak už jsme nechali rozehrát náš výtvarný um a fantazii a dílka byla hotová.

Děti si ke své obrovské radosti a nadšení odnášely domů originální lucerničky s obličejíky známé strašidlácké trojky. Jen se mrkněte do fotogalerií, jak se nám povedla!

Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová, vychovatelky ŠD při ZŠ Velké Pavlovice

 

 

Fotogalerie I. * Mikulášské tvoření ve školní družině
- otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Mikulášské tvoření ve školní družině
- otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Mgr. Lenka Tesařová & Naďa Slámová

 

 

06-12-2012-BK