Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mikuláš s andílky nadělovali na farní zahradě

Vzhledem k vládním nařízením panujícím v letošním roce se pan farář rozhodl napsat svatému Mikuláši dopis. Spolu s Michalem Popelkou, Ondrou Míchalem, Pavlem Šťavíkem, Zdeničkou Bálkovou, Hankou Bálkovou a Haničkou Veverkovou napsali, že letos nemůže přijít do kostela. Jako náhradní variantu ho pozvali na farní zahradu.

V neděli 6. prosince děti přišly na farní zahradu a čekaly, jestli sv. Mikuláš přijme toto neobvyklé pozvání. Bylo šest hodin večer, když dorazil v doprovodu andělů. Děti s nadšením plnily úkoly připravené od andělů. Bohužel zdárný průběh návštěvy jeho svatosti narušila nezvaná návštěva čertů. Pekelníci děti zlobili, popichovali a sváděli k nepravostem. 

Samozřejmě, pavlovské děti jsou hodné a poslušné. Na jejich čisté duše čerti nedosáhli. Proto mohly být děti za svou statečnost a správně splněné úkoly odměněny. Každé dítě dostalo krásný balíček. S radostí se pak všichni se svatým Mikulášem rozloučili. Doufajíc, že napřesrok se zase všichni sejdeme v kostele!

Andělé děkují manželům Ševčíkovým za připravené odměny.

Farnost * Mikulášská nadílka na farní zahradě

Text: Stanislava Bílková / Foto: Petra Prokešová / 7.12.2020