Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mikuláš přišel mezi naše nejmenší

Besídka u Berušek byla pojata v duchu nastávající zimy. Nejen modrobílá třída, ale i oblečení dětí a paní učitelek napovídalo jaké je roční období. I když se představení konalo ve třídě, děti stavěly sněhuláka, tančily vločky, poletoval sníh. Podle reprodukované hudby se honili mrazíci, dokonce přijela i Sněhurka. Nakonec přišlo i na čertovský tanec. Vždyť je přece mikulášská besídka!

O životě čertů se dozvídáme od dětí u Kuřátek. V pekle vládne Černá teta, která čerty honí, protože jsou nepořádní, nemyjí se , neuklízí, chodí roztrhaní. Chce je naučit jak si udržovat oheň, vařit kaši a guláš, zašít si roztrhané kalhoty. Ale nedaří se jí to. Až přijde Káča, co se chce vdát, čertům se líbí a jdou s ní tancovat. Všemu se naučí a únavou usnou.

Ve třídě Sluníček přivolali zimu dva mrazíci a děti zahrály pohádku „ O stromečku a zvířátkách“ a pak se proměnily  ve sněhuláky, kteří tančili mezi vločkami.

Veselá písnička u Koťátek nás zavedla mezi tanečníky do pekla. Malí čerti a čertice předvedli svoje pekelné rejdění a čertovské kousky zpěvem, tancem a pohybem. Přiběhla spousta čertíků-topičů, přihnala se úklidová četa a salon krásy ovládly čertice-kadeřnice. Objevil se i nejvyšší vládce pekel Lucifer a byla svatba. A jak to vše dopadlo prozradila pekelná ozvěna. Větou: „Děcka, dost bylo čertování“, přivítejme Mikuláše“, začalo sladké nadělování.

Při  příležitosti blížích se svátků a  konce roku 2010 přejeme všem a hlavně dětem krásné chvíle prožité společně u vánočního stromečku a v novém roce pevné zdraví.

Jiřina Zigová

Fotogalerii z mikulášských besídek ve školce otevřete
kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Milán Pecka

06-12-2010 PV