Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mgr. Jana Lorenzová z velkopavlovického gymnázia mezi nejlepšími ruštináři světa

MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ V RUSKÉM JAZYCE ARTEK 2017

Mezinárodní soutěž pedagogů vyučující ruský jazyk mimo Ruskou federaci motivuje k dalšímu vzdělávání a zvyšování úrovně znalostí cizího jazyka. Probíhá ve dvou kolech, dálkovém a prezenčním, které se bude konat v srpnu 2017 v Mezinárodním dětském centru v Arteku. Předsedou organizačního výboru je zástupce Ministra vzdělávání a vědy Ruské federace, místopředsedové organizačního výboru jsou rektor Institutu Puškina, ředitel Mezinárodního dětského centra Artek a ředitel "Russotrudničestva". 

Soutěže se mohli zúčastnit učitelé, kteří učí ruštinu nebo jiné předměty v ruském jazyce ve školách nebo vzdělávacích zařízeních v zahraničí. Cílem soutěže je v zahraničí najít a dále podporovat talentované učitele, kteří prokážou hluboké znalosti ruského jazyka a literatury, ale jsou také schopni prokázat  autorské a metodické schopnosti ve vzdělávání žáků. 

Do prvního kola se přihlásilo přes 200 pedagogů světa. Jejich úkolem bylo zpracovat metodickou příručku výuky hodiny ruského jazyka, která je učena originální, zajímavou metodou, natočit video z výuky a provést jazykovou korekturu zadaného textu. Z prvního kola vybrala porota 20 pedagogů celého světa, kteří se v srpnu zúčastní kola druhého v Arteku.

Výsledková listina soutěže pedagogů vyučujících ruský jazyk ARTEK 2017 * ke stažení ZDE

Mgr. Jana Lorenzová se umístila na 11. místě, a tudíž do Arteku jede!!!
Moc blahopřejeme!!!

178503
Mgr. Jana Lorenzová (zcela vlevo) se svými studenty ruského jazyka.

Text: zdroj Gymnázium Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 20.4.2017