Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mezinárodní veletrh vína WINE PRAGUE 2023 byl pro Modrohoce opět přínosem

Účast vinařů z Modrých Hor vidí přítomní návštěvníci i vystavující již tradičně přínosně a ne jinak tomu bylo i na letošním 7. ročníku mezinárodního veletrhu WINE PRAGUE 2023 ve dnech 16. a 17. května 2023.

Spolek vinařů VOC Modré hory hrdě reprezentoval náš mikroregion víny s důrazem na unikátní lokální terroir.

Červená, rosé vína i blanc de noir, vína originální certifikace z tradičních modrohorských odrůd révy vinné - Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Frankovka, se v samostatném stánku hrdě představila profesionálům a odborné veřejnosti na tomto letošním mezinárodním veletrhu vína - Wine Prague 2023.

K ochutnání ve stánku spolku VOC Modré hory
byla letos vína od těchto členských vinařství:

↬ Kobylí - Vína Herzánovi
↬ Bořetice - Rodinné vinařství Jedlička
↬ Němčičky - VÍNO J. STÁVEK a ZD Němčičky
↬ Velké Pavlovice - Vinařství Baraque a Vinařství Lacina
↬ Vrbice - Vinařství Horák, Syfany a Vinařství Vít Sedláček

V prezentačním stánku se návštěvníci do hloubky dozvěděli vše o vínech v apelačním systému VOC Modré hory, ale i o pohostinném srdci Moravy se skvělými turistickými cíli Modrých Hor, jako zrozenými pro výletování a ochutnávání. Lákavé pro návštěvníky modrohorského stánku bylo i last minute pozvání na následující víkendovou květnovou ryze terroir soutěžní přehlídku vín Modrohorská pecka 2023.

Svými samostatnými stánky podtrhli význam tohoto veletrhu s vínem někteří modrohorci jednotlivě, např. Rodinné vinařství Jedlička z Bořetic.

Dalším vinařstvím v samostatném stánku i s live seminářem se představilo Vinařství Lacina z Velkých Pavlovic a to dokonce se svým vínem z meruněk tzv. Marhulové, které příjemně pohladilo mnohé návštěvníky největšího veletrhu s vínem v ČR. Sluší a patří se určitě poděkovat za skvělou propagaci tohoto unikátního regionálního produktu.

Jsme potěšeni, že návštěvníci veletrhu strávili dva dny plné zajímavých degustací a seminářů. Bylo to určitě intenzivní, někdy trochu náročné, ale krásné setkání milovníků vína a profesionálů. Podařilo se navázat řadu nových kontaktů, načerpat spousty zajímavých informací a ochutnat spousty krásných vín! Pozitivní ohlasy návštěvníků určitě splnila očekávání.

FOTOGALERII naleznete na webu SO MODRÉ HORY * pro otevření klikněte ZDE

Text: Lukáš Stávek, SO Modré Hory / 12.6.2023