Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mezinárodní soutěž vin FESTWINE na Ekocentru Trkmanka

Ve dnech 22. a 23. května 2013 probíhalo ve velkém sále hodnocení vín devátého ročníku mezinárodní soutěže FESTWINE 2013. Odborná porota hodnotila celkem 599 vzorků vín ze 102 přihlášených vinařství.

Pohár za nejvýše ohodnocené víno v kategorii vín speciálních získal Tramín červený slámové víno 2006 z vinařství Sonberk, pohár za nejvýše ohodnocené moravské víno míří do Ampelosu za Veritas výběr z bobulí 2011 a pohár za nejvýše ohodnocené české víno si odnáší Ryzlink rýnský české zemské víno 2007 z Českého vinařství Chrámce. Pohár za nejvýše ohodnocené zahraniční víno připadl Cabernetu Sauvignon 2010 z argentinského vinařství Tapiz (dovozce Vinná galerie Brno). Nejlépe hodnocenou kolekcí vín jsou vína z argentinských vinařství Tapiz a Lagarde přihlášená dovozcem Vinnou galerií. Nejvíce zastoupenými odrůdami byly letos Sauvignon a Chardonnay.

Festwine jako jedna z mála soutěží umožňuje vinařům nahlédnout do bodování a od porotců získat vyjádření k jejich hodnocení. Po nalévání vín z karaf, které je dnes pro Festwine již standardem, přidali pořadatelé letos další novinku, která jej odlišuje od řady ostatních soutěží – vinaři si mohli u přihlášených vín určit, po jakou dobu před ochutnávkou a hodnocením mají být otevřená, aby se co nejlépe rozvinula jejich vůně a chuť.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Zdroj: Ekocentrum Trkmanka


 

Fotogalerii z hodnocení vín otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Ekocentra Trkmanka

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

24-05-2013 PV