Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mezinárodní ROTARY expedice vyšla na výbornou

Počasí jako na objednávku! Ještě v pátek nasvědčovaly nepříznivé meteorologické předpovědi, že se expedice pořádaná  ROTARY CLUBEM Valtice uskuteční spíše v teple pod střechou než v terénu na kolech. Nakonec se však se sobotním ránem překvapivě mračna protrhala, občas zcela nečekaně vykouklo i sluníčko a tak se početná skupina vyznavačů cykloturistiky pod vedením organizátora výletu Ing. Jaroslava Bendy Ph.D. mohla vydat na náročnou expedici po krajině Modrých Hor.

Putování se zúčastnili nejen členové ROTARY CLUBU Valtice, ale byli přizváni také přátelé z dalších klubů po celé České republice. A nejen ti! Do Modrých Hor přijali srdečné pozvání také zahraniční hosté z ROTARY CLUB USA, kteří se přijeli podívat do našeho kraje v pětičlenném zastoupení.

Krom samotné cesty a ochutnávek vín všechny velmi zaujala již dříve zmiňovaná exkurze do nového exkluzivního Vinařství GOTBERG v Popicích. Prostory firmy a degustací provedl přítomné sklepmistr Ing. Stanislav Málek, který dokáže zaujat nejen fundovaným výkladem, ale také vlastními zkušenostmi a zážitky "z vinného zákulisí“.

 

Fotogaleri z ROTARY expedice po krajině MODRÝCH HOR
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber, Milena Karberová

 

16-05-2010-BK