Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MEZINÁRODNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR s velkopavlovickými "Kdousováky"

Jako každý rok touto dobou, tak i letos, se konal druhý příměstský tábor v Bořeticích. Celkem se ho zúčastnilo sedmnáct dětí z Bořetic, Kobylí, Prahy, Brna a dokonce i odvážlivec z Itálie.

První den jsme se všichni seznámili a ozdobili si kelímky na pití. Další dny jsme nejen tvořili, ale i hráli mnoho her. Někdy se u nich musely zapojit mozkové závity. Například, když mělo čtrnáct dětí udělat sochu, která měla devět nohou, čtyři ruce a jednu zadnici. Jenom tyto části se mohly dotýkat země, nic víc. Zpočátku se tento úkol zdál jako neřešitelný, ale po opravdu dlouhém přemýšlení se jej podařilo vyřešit.

Když si chtěli vedoucí odpočinout, zadali dětem hru, u které nesměli táborníci mluvit a museli se seřadit podle velikosti nebo dalších zadaných pokynů. To bylo takové ticho, že by bylo slyšet i špendlík na zem spadnout. A protože se už blíží podzim, vyrobili jsme si létací draky.

Abychom netrávili všechen čas jenom v Bořeticích, rozhodli jsme se, že si uděláme výlet na rozhlednu do Velkých Pavlovic. Ne všichni zvládli výstup úplně nahoru, ale každý se o to alespoň pokusil. Jako překvapení si pro nás hlavní paní vedoucí připravila návštěvu cukrárny.

Všechno tohle se dá zažít s námi na táborech. Letos už je s námi nestihnete,
ale příští rok neváhejte a přihlaste se k nám na příměstský tábor,
nebo na Kdousouv, nebo klidně na oba!

 

Za vedoucí a instruktory letních dětských táborů v Kdousově Adéla Křivková * http://taborkdousov.wgz.cz/


 

Fotogalerii z dětského příměstského tábora v Bořeticích s mezinárodní účastí
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv Dětského příměstského tábora Bořetice

 

 


31-08-2016-BK