Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Městská knihovna přivítala prvňáčky

Knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice převlečená za Dvorní dámu a Král knih přivítali tento týden v městské knihovně letošní prvňáčky. Při již tradičním každoročním „Pasování prvňáčků na čtenáře“ nabídli 29 žáčkům z 1.A a 1.B hravé dopoledne, při kterém děti prokazují, jak během první třídy zvládly základy čtení a psaní. Učitelky Mgr. Jitka Řádková a Mgr. Dagmar Šmídová přivedly své ovečky ke Králi knih, jehož hlavní role se letos ujali dva dobrovolníci – naši kolegové Petr Hasil a Ing. Přemysl Pálka.

Návštěva knihovny má být pro děti odměnou, organizátoři se snaží, aby se zde malým žáčkům líbilo, a celý připravený program je spíše hrou se slovy a s knížkami, než vážnou zkouškou znalostí. Pomáhaly Dvorní dáma, paní učitelky i knihovnice, takže všechny tři úkoly děti krásně zvládly. Svůj největší výstup má Král knih až v závěru setkání, kdy se chopí skutečného rytířského meče a „pasuje“ budoucí druháčky na čtenáře knihovny.

Pasování na čtenáře patří k pravidelným a celostátním knihovnickým akcím, dává dětem šanci seznámit se s knihovnou a poprvé si vyzkoušet, jak by se dokázaly v prostředí knihovny orientovat a jak by se jim vypůjčování knížek líbilo. Za svou snahu jsou pochopitelně odměněny, díky městu Velké Pavlovice dostávají čtenářské průkazy do knihovny na dobu 12 měsíců zdarma, díky občanskému sdružení Domino si kromě drobných grafických dárečků odnášejí z knihovny také krásnou knížku z edice „První čtení“.

Naše díky patří také manželům Sadílkovým, kterým vděčíme každoročně za krásné kostýmy pro hlavní aktéry.

Společná akce pochopitelně děti k budoucí návštěvě knihovny nijak nezavazuje, dává jenom rodičům i malým čtenářům šanci využít nabídky více než 2500 titulů knih určených v Městské knihovně Velké Pavlovice žákům 1. stupně základní školy.


Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Pasování prvňáčků na čtenáře * 1.A - otevřete po kliknutí ZDE

Pasování prvňáčků na čtenáře * 1.B - otevřete po kliknutí ZDE

 

Foto © 2014 Věra Procingerová

 

13-06-2014 PV