Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Městská knihovna přivítala prvňáčky

Knihovnice Městské knihovny a zástupkyně Občanského sdružení Domino při ZŠ Velké Pavlovice dnes přivítaly v městské knihovně letošní prvňáčky. Při již tradičním každoročním „Pasování prvňáčků na čtenáře“ nabídly 26 žáčkům paní učitelky Mgr. Zborovské hravé dopoledne, při kterém děti prokazují, jak během první třídy zvládly základy čtení a psaní. Mgr. Eva Sadílková se jako každý rok změnila ve Dvorní dámu a hlavní role se ujal Bc. Petr Mikulica, který se na pár hodin stal Králem knih.

Návštěva knihovny má být pro děti odměnou, organizátoři se snaží, aby se zde malým žáčkům líbilo, a celý připravený program je spíše hrou se slovy a s knížkami, než vážnou zkouškou znalostí. Pomáhaly Dvorní dáma, paní učitelka i knihovnice, takže všechny tři úkoly děti krásně zvládly. Svůj největší výstup má Král knih až v závěru setkání, kdy se chopí skutečného rytířského meče a „pasuje“ budoucí druháčky na čtenáře knihovny.

Pasování na čtenáře patří k pravidelným a celostátním knihovnickým akcím, dává dětem šanci seznámit se s knihovnou a poprvé si vyzkoušet, jak by se dokázaly v prostředí knihovny orientovat a jak by se jim vypůjčování knížek líbilo.

Za svou snahu jsou pochopitelně odměněny, díky městu Velké Pavlovice dostávají čtenářské průkazy do knihovny na dobu 12 měsíců zdarma, díky občanskému sdružení Domino si kromě drobných grafických dárečků odnášejí z knihovny také krásnou knížku z edice „První čtení“.  Společná akce pochopitelně děti k budoucí návštěvě knihovny nijak nezavazuje, dává jenom rodičům i malým čtenářům šanci využít nabídky více než 2000 titulů knih určených v Městské knihovně Velké Pavlovice žákům 1. stupně základní školy.

Mgr. Dana Růžičková, knihovnice


 

Fotogalerii z "Pasování prvňáčků na čtenáře" otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Věra Procingerová

22-06-2013 PV