Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Město Velké Pavlovice má svou vlajku

Dne 23. června 2022 předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová udělila

VLAJKU městu Velké Pavlovice.  


Návrh vlajky předtím posoudil dne 20. května 2022 s kladným stanoviskem podvýbor pro heraldiku a vexilologii a následně schválil a doporučil k udělení dne 22. června 2022 výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu * usnesení č. 69 ze dne 22. června 2022 v plném znění otevřete kliknutím ZDE.

Současně se schválením vlajky města byl na zmíněném jednání podvýboru registrován historický znak města * pro zobrazení znaku klikněte ZDE.

Zrod vzhledu vlajky města nebyl vůbec jednoduchý. Zastupitelé města Velké Pavlovice diskutovali o podobě vlajky již na začátku roku 2016. V únoru roku 2016 bylo předloženo několik návrhů vlajky města, které zpracoval dle metodik pro tvorbu vlajek Mgr. Jan Tejkal. Zastupitelé města o dva měsíce později rozhodli odložit schválení návrhu vlajky města s tím, že by  bylo dobré do vlajky zakomponovat víno, hrozny, meruňky. Tato varianta však byla z odborného hlediska nepřípustná.

Složka s návrhy vlajky a různými vyjádřeními byla odložena „do šuplíku“ a vytažena byla o šest let později. Tentokrát už se zastupitelé města přiklonili k návrhu, který nejvěrněji kopíruje historický znak města.

Město Velké Pavlovice začne vlajku města používat po slavnostním představení veřejnosti.

Vlajka města Velké Pavlovice - udělení vlajky městu dne 23. června 2022

244732

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / 1.7.2022