Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Město perníku žilo VINAŘSKÝM PŮLMARATÓNEM

V sobotu dne 17. dubna 2010 se uskutečnila v Pardubicích sportovní akce pro toto místo s velmi netradičním názvem - „Vinařský půlmaratón“. Také Velké Pavlovice – město vína, zde měly poprvé v historii závodu své zastoupení. Běhu se zúčastnil se startovním číslem 437 pan Radek Bárta, pro kterého byla tato jednadvacítka kilometrů taktéž premiérová, doposud si na žádném podobném závodě své síly a vytrvalost neotestoval. S časem 1:51:21 hod. se nakonec umístil na 360. místě v kategorii do 39 let.

Jak sám závodník přiznal, čekal mnohem horší čas, ale své pravděpodobně udělal nastupující adrenalin, atmosféra a také trochu euforie. Trasa byla rozdělena na tři totožná kola o délce 7 km. Radek se časově kolo od kola zlepšoval a tudíž proběhl cílem zhruba o deset až patnáct minut dříve, než sám předpokládal.

Na pardubickém „Vinařském půlmaratónu“ se objevila i známá olympijská vítězka v hodu oštěpem paní Dana Zátopková, která předávala ceny nejlepším běžcům. Je to velmi milá usměvavá a přátelská dáma, která se ochotně podepisovala zájemcům z řad závodníků na startovní čísla. Autogram paní Zátopkové tak ozdobil také číslo 437 velkopavlovického běžce.

Závodu si všimli i redaktoři týdeníku Břeclavsko, kteří zjistili, že se z našeho regionu zúčastnili tohoto půlmaratónu celkem tři závodníci – v kategorii do 39 let skončil a 145. místě Marek Svoboda z Hustopečí (čas 1:33:43 hodin), na 360. místě Radek Bárta z Velkých Pavlovic (čas 1:51:21 hodin) a v kategorii nad 40 let skončil na 129. místě Miroslav Ryšavý z Hustopečí (1:57:13 hodin).

Pardubický "Vinařský půlmaratón" zaregistroval pro rok 2010 rekordní počet běžců – k závodu se jich přihlásilo neuvěřitelných 1.023. Pořadatelům se tak splnil sen poprvé pokořit tisícovku.


Všem zástupcům regionu Břeclavsko gratulujeme a přejeme další úspěchy v běžecké kariéře!

 

Paní Dana Zátopková podepisuje startovní číslo
velkopavlovického běžce Radka Bárty

 

 

 

21-04-2010-BK