Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Měsíc máj, vína čas...

Klasik Mácha by se nad takovou parafrází možná pozastavil. Ale proč ne? Vždyť k vínu patří ženy, k ženám láska... a láska k vínu? Ta je věčná… Znáte snad někoho kdo víno miloval a nyní jej nenávidí? A právě z této filozofie vychází spolek vinařů Víno z Velkých Pavlovic, který již pěknou řádku let pořádá několikrát do roka stále oblíbenější akci s názvem Otevřené vinné sklepy.

Na jaře májové, v létě, když dozrávají meruňky, oranžové a na podzim svatomartinské. Jejich návštěvníci jsou skutečnými milovníky vína, proto se vždy do stínu kvelbených jihomoravských sklípků rádi vrací a povětšinou své řady rozšíří o další příznivce blahodárného moku. 

Májové otevřené sklepy roku 2010 proběhly o svátečním dnu 8. května, kdy velkopavlovické vinné sklepy navštívilo opět o něco více návštěvníků než minule, počítat se daly na několik stovek.

Vinných sklípků se protentokrát otevřel rekordní počet – celkem dvaadvacet. K drobným vinařům spolku Víno z Velkých Pavlovic se přidaly i velké vinařské firmy jako Vinum a.s., Pavlovín spol. s r. o. a Šlechtitelská stanice vinařská a.s..

Účastníci akce měli možnost užít si plnými doušky nejen degustací, ale také gurmánského pokušení v podobě výborného stylového občerstvení – Vinárna u Kaderků nabízela Vinařský špíz a Vinárna u Vavřince Vinařský steak. Také této možnosti bylo hojně využito.

A večer? Tradicí se stala beseda u cimbálu a ani ta nebyla pro letošní máj porušena. Na place za sokolovnou vyhrával od sedmé hodiny večerní orchestr lidových nástrojů OLiNa z Hodonína, zpěvem a tancem potěšil všechny návštěvníky zdařilé akce soubor písní a tanců ze Starého Města DOLINA.

Co říci závěrem? V žádném případě se na dlouho neloučíme – příště otevřeme sklepy začátkem července, což je za pouhé dva měsíce. Již nyní jste u nás co nejsrdečněji vítáni!

 

Fotogalerii z MÁJOVÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2010
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

 

Další fotografie z akce Májové otevřené sklepy 2010 budou zveřejněny
na webových stránkách města Velké Pavlovice během následujícího pracovního týdne.

 

08-05-2010-BK