Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Měsíc čtenářů v knihovně se vydařil

Třetí měsíc byl v naší městské knihovně ve znamení akce Březen - měsíc čtenářů. Konaly se v ní akce a aktivity v podstatě pro všechny věkové kategorie.

Začátkem března přišly postupně do knihovny v dopoledních hodinách na besedy připravené knihovnicí tři třídy z místní mateřské školy. Děti z předškoláků, tedy Berušek a Koťátek měli téma pohádek, třída Kuřátek pro změnu čtení a aktivity na téma knihy Velké čištění zubů v ZOO.

V pátek 8. března na Mezinárodní den žen si knihovna připravila pro dámské návštěvnice pohodový podvečer s poslechem audioknihy Hrdinky: Příběhy významných českých žen. Ve velmi rodinném atmosféře jsme si společně vybraly určité kapitoly z knihy, díky kterým jsme si vyslechly příběhy některých více i méně známých Češek.

Hned v pondělí nato, 11. března se s knihovnicí sešla klučičí pětice na Čtenářské dílně, která byla určená dětem ve věku 9 až 13 let, které mají rádi čtení knih. Zkusili jsme si společně spoustu nových aktivit, co se dá nejen s textem, ale také se samotnou knihou dělat.

Již pravidelné setkání klubu Račte s dětmi do knihovny nemohlo samozřejmě chybět ani v měsíci určeném čtenářům. Březnové téma bylo na téma knihy Petra Horáčka Nový domek pro myšku, a nejen u čtení příběhu, ale také u tvoření vlastního „jablka“ ukázaly děti velkou trpělivost.

Dne 19. března patřila dopolední knihovna těm nejmenším, zatím ještě nečtenářům. Maminky s nejmenšími dětmi do věku tří let jsme pozvaly na Setkání maminek s dětmi. Účelem setkání nebylo jen čtení kouzelného zvířecího leporela, anebo možnost setkání se, ale také aby si malé děti poprvé v pohodě prohlédly prostor knihovny a zjistily, jak to u nás může být fajn. A nejen dětem, ale také i maminkám jsme mohly ukázat, jaké knihy pro tyto nejmenší máme v půjčení.

Třetí březnový pátek proběhla každoroční knihovní velkoakce Noc s Andersenem. A poslední akcí v březnu bylo velikonoční tvoření pod taktovkou Hanky Kašpárkové, která provedla všechny malé i velké, kteří do knihovny přišli, technikou reliéfního malování voskem na vejce. A že to není aktivita vhodná jen pro ženskou populaci, nám dosvědčí i dva účastníci mužského pohlaví. 

Městská knihovna * Velikonoční tvoření

Text a foto: Lucie Gawlová, knihovnice / 28.3.2024