Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MERUŇKY NA TALÍŘI, na výstavě Dary jižní Moravy

 

„Meruňky na talíři“ – název, který dostala do vínku nová kuchařka meruňkových receptů...

 

Velké Pavlovice jsou již celá desetiletí známé jarní hořkou vůní bíle kvetoucích meruňkových sadů, stejně jako oranžově svítícími plody na stromech v létě. V posledních letech se nad meruňkovými sady vznáší otázka, zda toto ovoce obstojí v konkurenci nebo podlehne dovozu ovoce ze zahraničních pěstitelských oblastí. V každém případě je jisté, že ve Velkých Pavlovicích bude meruňka Velkopavlovická pěstována pro svou jedinečnou chuť a barevnost i nadále a bude spolu s vinohrady dotvářet typický kolorit města.

Myšlenka zrození meruňkové kuchařky vyplynula z příprav projektu „Po stopách vína, meruněk a folklóru“ podpořeného z Fondu malých projektů jižní Morava – Dolní Rakousko v rámci programu „Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“. Vydáme-li se po stopách vína, meruněk a folklóru, pak zjistíme, že v této oblasti mají jižní Morava a Dolní Rakousko mnoho společného. Cílem projektu je formou vzájemné spolupráce podpořit mimo jiné i pěstování, zpracování a odbyt meruněk.

Brožura meruňkových receptů, která bude poprvé představena při zahájení Zemědělské výstavy „DARY JIŽNÍ MORAVY“
– v pátek 27. 9. 2013
- je výsledkem úsilí několika ochotných žen, bez jejichž času a práce by tato kuchařka nikdy nevznikla. 

Ve V. Pavlovicích tak máte záruku, že meruňkový koláč, marmeláda nebo pálenka budou vonět a chutnat přesně tak, jak mají. 

 

Za organizační tým výstavy "Dary jižní Moravy" Dagmar Švástová


 

Více o zemědělské výstavě "DARY JIŽNÍ MORAVY" * po kliknutí ZDE

 

 

 

18-09-2013-BK