Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Meruňková kuchařka je hotová. Velkopavlovičtí ji pokřtí

Napsali o nás * Břeclavský deník, 22.9.2013 * Velkopavlovičtí začnou prodávat svou kuchařku Meruňky na talíři. Gurmánům a čtenářům tak nabídnou ojedinělé dílo, které se věnuje přípravě výlučně meruňkových pokrmů a nápojů.


„Tím, že jsme dostali grant na podporu česko-rakouské spolupráce, získali jsme i možnost investovat do většího projektu. Jedním z jeho stěžejních bodů se stala meruňková kuchařka a tím propagace samotného ovoce," uvedl místostarosta města Zdeněk Karber.

Sestavení receptů bylo věcí obyvatel města. „Oslovili jsme velkopavlovické ženy i muže, aby do kuchařky přispěli svými recepty. Dohromady přichystali desítky receptů, které fotografovali a jejichž návody k přípravě přesně popsali," sdělil.

Náklady na sbírku jídel z pečených, vařených ale i destilovaných meruněk částka z grantu plně nepokryla. Přispělo i město.

„Kuchařky jsme zatím nechali vytisknout v malém počtu. V případě, že o ni bude velký zájem, necháme udělat další kusy," informoval místostarosta.

Jak doplnil, kniha vyšla v nákladu několika set kusů. Velkopavlovičtí ji pokřtí při příležitosti zemědělské výstavy Dary jižní Moravy, která začne v pátek 27. září. Návštěvníky lákají na přehlídku ovoce, zeleniny, hroznů a květin s bohatým doprovodným programem.

„Výstava plodů nám přišla jako vhodná příležitost pro to, abychom pokřtili knihu o meruňkách. Přijedou i hosté z Rakouska, kterým předvedeme naše vinařství a sady," zakončil Karber.

Výstava potrvá tři dny.

Autor: Adéla Jelínková, Břeclavský deník


 

Více o zemědělské výstavě "DARY JIŽNÍ MORAVY" * po kliknutí ZDE

 

 

23-09-2013-BK