Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MERUŇKOBRANÍ? Spousta dobrot i osvěta

Už zítra, v sobotu 5. července 2014, vypukne hodinu po poledni ve Velkých Pavlovicích premiérový ročník Meruňkobraní, akce, která do našeho města bezesporu patří. Ne nadarmo jsou Velké Pavlovice nazývány městem vína a meruněk! Vězte, nebude se jenom ochutnávat, mlsat či chcete-li po našem „debužírovat“! Návštěvníky čeká v rámci bohatého programu i osvětová přednáška Profesora Dr. Ing. Borise Kršky ze Zahradnické fakulty Lednice, který si připravil prezentaci věnující se novým trendům pěstování meruněk a také představí nové netradiční odrůdy. Právě tato část Meruňkobraní je určena speciálně místním občanům a pěstitelům.

Pro všechny místní, přespolní, turisty a návštěvníky i z těch nejvzdálenějších koutů naší vlasti je již vypracováno bohaté menu dobrot, ze kterého budou moci dle libosti a gusta vybírat. První místo nabídky patří neodmyslitelným kynutým meruňkovým knedlíkům, hned v závěsu najdete naprosto jedinečný netradiční guláš na meruňkách, těšit se můžete také na meruňkovou žemlovku s tvarohem, meruňkový rýžový nákyp, smažené meruňky, kynutý meruňkový táč, šátečky z listového těsta s pudinkem a meruňkou, přesňáky s meruňkovou marmeládou, meruňkový koktejl, meruňkový nektar, čerstvé meruňky a dokonce i na meruňkové víno!

Součástí akce bude prestižní gastronomická soutěž „O nejlepší ovocný knedlík 2014“, které se zúčastní přední čeští kuchaři. Soutěž pořádá Gastronomia Bohemica ve spolupráci s Městem Velké Pavlovice, pod záštitou ministra zemědělství, agentury pro cestovní ruch Czech Tourism a starosty města Velké Pavlovice. Výsledky kulinářského klání budou vyhlášeny okolo čtvrté odpolední.

Podrobný program I. ročníku VELKOPAVLOVICKÉHO MERUŇKOBRANÍ 2014 naleznete po kliknutí ZDE.

 

Už nyní vám všem, které se nám podařilo zlákat, přejeme dobrou chuť a skvělé zážitky!

 

Karolína Bártová


 

 

 

 

04-07-2014-BK