Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MERUŇKOBRANÍ. Sázka na oranžovou vyšla

Čerstvé meruňky, smažené meruňky, meruňkový nektar, meruňkový rýžový nákyp, kynutý meruňkový táč, přesňáky s meruňkovou marmeládou, meruňkový guláš i meruňkové víno. To vše je jen malá ochutnávka dobrot, které byly včera k mání. Druhý ročník Velkopavlovického meruňkobraní se vydařil po všech stránkách ještě lépe než ten první a než pořadatelé čekali. Ne nadarmo jsou právě Velké Pavlovice nazývány městem meruněk, vždyť právě zde byla vyšlechtěna jedna z nejoblíbenějších, nejvoňavějších a nejžádanějších odrůd s názvem Velkopavlovická meruňka.

Už dlouho před oficiálním zahájením akce se do areálu valil nekonečný proud návštěvníků, kteří toužili ochutnat něco z těchto meruňkových dobrot. U pokladny si vyměnili peníze za velkopavlovické krejcary a pak už mohli dle libosti a do sytosti ochutnávat meruňkové dobroty.

Žhavé odpoledne bylo zpestřeno soutěží pro malé i velké "Co vše víme o meruňkách" a soutěží v pojídání meruněk na čas.

Komu bylo přece jen velké horko, mohl se zchladit při prohlídce expozice o meruňkách, nebo při ochutnávce vín ve Vinných sklepech Františka Lotrinského, a.s.. K tomu všemu po celé odpoledne vyhrávala  a o dobrou náladu se starala kapela THE SURPRISE.

Letošní ročník je za námi a my už se těšíme na ten příští.

Tak nezapomeňte! Za rok nad talířem plným meruňkových dobrot na shledanou!

 

Věra Procingerová


 

Fotogalerii z II. ročníku VELKOPAVLOVICKÉHO MERUŇKOBRANÍ
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Oldřich Otáhal


05-07-2015 PV