Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Meditrina zná svého šampiona 6. ročníku

Soutěž vín, která jsou hodnocena ryze dámskou odbornou komisí má za sebou již svůj 6. ročník. Po tří leté covidové odmlce se společně pod jednou střechou opět sešly milovnice vína, enoložky, sommeliérky a vinařky, aby společně vybraly nového šampiona vín. Tím se letos stal Ryzlink rýnský 2015 z vinařství Marcus.

Soutěž Meditrina, která nese název podle římské bohyně zdraví a vína se snaží spojovat ženy v oboru, který je stále vnímán především jako mužský. Stejně tak jako v předchozích ročnících tvořilo hodnotící komisi 25 odborných degustátorek, které společně ohodnotily přibližně dvě stovky vín z České republiky, Rakouska i Francie. “Letos jsme poprvé do hodnocení zařadily i stále více populární kategorii naturálních vín, která zatím bohužel v podobných vinařských soutěžích nedostávají svou šanci zazářit. Máme radost, že se nám od vinařů i do této kategorie přihlásilo hned několik skvělých vzorků, ze kterého naše degustátorky jednoznačně vybraly za svého vítěze Palašáka z vinařství Syfany“ říká garantka soutěže, Natálie Bordácsová.

Součástí soutěže Meditrina je také hodnocení nejlepšího vína od ženy enoložky, kterou se letos stala Eliška Becková z Vinařství No. 44. Právě tato vinařka zvítězila se svými víny hned ve dvou kategoriích. Konkrétně v kategorii Suchá bílá vína zvítězil Ryzlink vlašský 2021 a v kategorii Tichá vína sladká zvítězil Tramín červený 2021 ve výběru z cibéb.

V kategorii růžových vín se vítězem stalo Rulandské modré – rosé z Vinařství U Kapličky a nejlépe hodnoceným červeným vínem soutěže pak Dornfelder 2021 výběr z hroznů od Štěpána Maňáka.

Výsledky soutěže MEDITRINA 2023 - 6. ročník  * ke stažení ZDE

Fotogalerii z 6. ročníku soutěže MEDITRINA * otevřete kliknutím ZDE

Zdroj: www.vinazmoravyvinazcech.cz / 11.4.2023