Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Meditrina podruhé zvolí vítěze ženské vinařské soutěže

Mezinárodní soutěž vín Meditrina vstupuje do svého druhého ročníku. Vína, hodnocená degustátorkami, se utkají 5. března 2016 ve Velkých Pavlovicích. Soutěž doprovází společenský večer.

O čem je soutěž Meditrina?

Meditrina dostala svůj název podle římské bohyně zdraví a vína a její organizátorky si daly za cíl spojit profesionálky vinařského oboru, aby představily svoji práci a vytvořily možnost profesního setkávání.

Do loňského ročníku vinaři přihlásili 220 vzorků vín a jejich ohlas potvrdil, že ženy jsou v dnešní době respektovanými odbornicemi tohoto oboru. Členky komise svým výsledným hodnocením jednoznačně vyvrátily předsudek, že ženy preferují spíše sladká vína.

Jaký bude druhý ročník?

Letošní ročník opět zahrnuje dopolední odbornou část, kdy členky komise hodnotí přihlášená vína. Večer je slavnostní vyhlášení, spojené se společenským programem. „I když je naše akce spojována s ženami, společenský večer určitě není určen jenom jim. Je to příležitost nejen poznat soutěžní vína, ale také si zatančit a přijít se bavit,“ říká hlavní organizátorka Meditriny Pavla Škrabalová. Večer se pořádá opět v Sokolovně ve Velkých Pavlovicích.

Večerem provází Junior Band Jaroslava Krčmáře, budoucí absolventky oboru oděvního designu z brněnské Střední školy umění a designu představí své modely na módní přehlídce. Kromě možnosti degustace všech hodnocených vín bude na programu ukázka společenských i latinsko-amerických  tanců taneční školy Novosádových z Nových Bránic, ochutnávka vinných specialit a na své si přijdou i dámy při prezentaci kosmetiky.

Organizátoři připravují také charitativní projekt a jednají o spolupráci s dobročinnými organizacemi.
Akce se koná za podpory Vinařského fondu, Vína z Moravy, vína z Čech a Vína na dotek.

 

Pavla Škrabalová, Velké Pavlovice 7. prosince 2015


 

 

 

 


07-12-2015-BK