Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MEDICIMBAL potěší fanoušky premiérovým CD

Napsali o nás - Břeclavský deník; 29. ledna 2013 * Alfou a omegou je v Medicimbalu cimbál. Doplnily ho bicí a baskytara. Rockové skladby zahraničních i českých interpretů v etno kabátě najdou zájemci na novém cédéčku tříčlenné formace Medicimbal.Příznivci originálního spojení cimbálu a moderní hudby se dočkali. Tříčlenná formace Medicimbal vydává nové CD. Své první „Cédéčko je už vyrobené, ale prozatím se dostalo do rukou jen skalních fanoušků," prozradil frontman, zpěvák a cimbalista kapely Roman Veverka.

Oficiálně jej lidem představí začátkem února. „To máme v plánu v Praze a Brně jeho křest," oznámil Veverka.

Právě v obou městech CD nazvané prostě Medicimbal vznikalo. „Natáčet jsme začali v Brně. Po dohodě s naším producentem jsme s nahráváním pokračovali v Praze," přiblížil muzikant.

Lidové i moderní

Práce na premiérovém cédéčku trvala trojici Romanu Veverkovi, Janu Doležalovi, Vojtěchu Kabelkovi a jejich hostů téměř celý minulý rok. „Byl to totiž proces zrání," vysvětlil frontman Medicimbalu.

Lidé na nahrávce najdou celkem šestnáct skladeb a také jeden bonus v podobě alternativní verze písničky Horé dědinú. „Cédéčko je namíchané podobně jako celá naše tvorba. A to ze dvou proudů. Nechybí na něm lidové písničky, které zní moderně a naopak moderní písničky, které zní lidově," popsal.

Vedle známých „lidovek" jako třeba Vínečko bílé či Zdálo sa mně obsahuje CD Medicimbal i skladby od českých a zahraničních interpretů. Například od Stinga, U2, Eltona Johna, Olympiku nebo Marty Kubišové. „Písničky, které hrajeme, vybíráme společně. Vždy jsou to skladby, jenž se nám líbí. Zpěv a cimbál je pak především na mě. Ostatní přinesou další podíl a výsledkem je velká shoda. Seznam písniček na cédéčko nám pomohl sestavit producent a my jsme mu věřili," řekl frontman kapely.

Horká hudební novinka vzbudila u fanoušků velký zájem. Ti ji dokonce mohli získat v předstihu ještě před jejím uvedení. „Děkuji za CD. Mám i s věnováním," vzkazoval například na začátku ledna prostřednictvím facebooku Pavel Hotárek.

To někteří si nahrávku poslechli ještě dříve. „Sedmadvacátého prosince mi CD dorazilo domů. Je super. Moc děkuji za krásný zážitek, udělali jste mi radost k Vánocům," napsala již před měsícem na facebookových stránkách Medicimbalu jedna z fanynek Pavla Sošková.

O koupi nového CD netradičního spojení lidové muziky s s aranžemi inspirovanými moderními žánry přemýšlí i Iva Veselá z Dolních Dunajovic. „Jejich vystoupení jsou pokaždé jiná a něčím zvláštní. Také proto se mi tak líbí. Jejich tvorba a přístup ke hraní a propojení moderního s lidovým je krásné, což převažuje nad jakýmikoli negativy. Jestli vůbec nějaké mají. Nevím však, co mám čekat od jejich ustálené formy na CD," krčila rameny.

Nový zvuk

Zájem lidí o premiérové cédéčko členy Medicimbalu těší. Že by začali i s vlastní tvorbou, ale neuvažují. „Ještě jsme k tomu nedozráli. Jsme především novým zvukem, přestože jsme pouhými interprety již známé muziky. Když hrajeme, zní to z nás. My do toho položíme naše duše," řekl Veverka.

Zájemci si budou moci zvuk Medicimbalu, kde kytary nahradil cimbál, užít i naživo. „Určitě vystoupíme také na Břeclavsku. Hrajeme tu často. Většinou na letních akcích nebo na podzim na vinobraní. Větší turné však nechystáme. Přijíždíme spíše na pozvání," podotkl.

Autor: Veronika Schallenbergerová, Břeclavský deník

 

Skupina MEDICIMBAL

 

 

 

29-01-2013-BK