Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mediální obezřetnost, přednáška pro seniory

Ve středu 27. září 2023 se pro seniory uskutečnila v prostorách Městského úřadu Velké Pavlovice přednáška na téma Mediální obezřetnost. Přednášející byla Mgr. Michaela Mrázová, lektorka Moravské vědecké knihovny Ostrava, která se na toto téma určené seniorům zaměřuje. 

Ačkoliv informační plakátek k akci se snažil být co nevíce podrobný, mnozí příchozí netušili, co mohou očekávat. 

Internet je jako velká knihovna plná různých informací, textů obrázků a videí. Některé z nich jsou skvělé, ale bohužel ne všechny jsou takové. Existují zde informace, kterým se nedá věřit, a některé mohou být zmatené, nebo dokonce nesprávné.

Důležité je vždy si dávat pozor na to, kdo článek napsal a z jakých zdrojů pochází. Není nic špatného na tom, když se snažíte zjistit, zda je informace pravdivá, a dohledáváte spolehlivé zdroje.

Důležité jsou otázky:

- Jak si ověřovat informace? (Kdo? Co? Komu? Proč? Jak?)
- Kde si ověřovat zprávy?
- Na co si dávat pozor u e-mailů?

Téma seniory zaujalo a bylo jistě fajn, že v zasedací místnosti mohli posedět i po přednášce, a v neformálním duchu se podělit o názory mezi sebou k této problematice. Celá akce se konala v rámci projektu Jak relativní je stáří - akce pro seniory Velkých Pavlovic, která je podporována Jihomoravským krajem.

Akce pro seniory * Přednáška na téma Mediální obezřetnost

264626

Text: Mgr. Renata Bláhová s přispěním podkladů Mgr. Michaely Mrázové / Foto: Oldřich Otáhal / 2.10.2023