Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Medaile ze San Francisca míří i do Velkých Pavlovic

Titul nejlepšího Sauvignonu výstavy a dalších 79 medailí si vezou moravští a čeští vinaři z největší a nejuznávanější mezinárodní výstavy vín v USA International Wine Competition pořádané v San Franciscu. Celkem moravští a čeští vinaři získali v San Franciscu titul pro nejlepší Sauvignon soutěže a spolu s ním jednu velkou zlatou medaili, 5 zlatých, 24 stříbrných a 50 bronzových medailí, tedy ještě o tři medaile více než v loňském roce. 

Medaile na svá vynikající vína si domů přivezli i velkopavlovičtí vinaři Vinařství Lacina, V&M Zborovský a Baloun. Vinařství Lacina získalo bronzovou medaili za Frankovku 2009, Vinařství V&M Zborovskýbronzové medaile za Tramín červený pozdní sběr 2010, Ryzlink vlašský jakostní víno 2010 a Veltlínské zelené pozdní sběr 2010 a vinařství Baloun získalo stříbrnou medaili za Chardonnay 2010 a bronzové medaile za Tramín červený 2010, Ryzlink rýnský 2010, Aurelius 2010 a Rulandské šedé 2010


„V San Franciscu se našim vinařům dařilo už vloni, ale zisk titulu nejlepšího vína ve své odrůdě je spolu s dalšími cennými medailemi úspěch opravdu nevídaný,“ komentoval jedinečný významný úspěch našich vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Velká zlatá medaile a titul nejlepšího Sauvignonu v silné mezinárodní konkurenci 240 vín této odrůdy je mimořádným vyznamenání nejen pro Vinařství Líbal s.r.o. z Horních Dunajovic, ale i také pro všechny vynikající moravské a české Savignony a jejich výrobce. Oceněný Sauvignon je navíc vůbec prvním VOC (Víno Originální Certifikace), které se takto významně prosadilo na mezinárodní soutěži.

„Náš vítězný Sauvignon je výrazné aromatické víno, které má na ročník 2010 velmi pěkně vyvážené cukry a kyseliny. Je to typické víno pro VOC Znojmo, přesně naplňuje myšlenku jeho vzniku a jeho úspěch v mezinárodním srovnání jen potvrzuje, že jsme se vydali správnou cestou,“ poznamenal k udělení prestižního titulu vinař Marek Líbal.

Seznam oceněných vín z České republiky ke stažení ZDE

 

30-06-2011 PV