Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mc Donald´s Cup - velkopavlovičtí čtvrtí na okrese

Okrskové kolo fotbalového turnaje pro první stupeň základních škol se uskutečnilo v Hustopečích 25. dubna 2023. 

V mladší kategorii (2. a 3. třída) si žáci ZŠ Velké Pavlovice vybojovali postup do okresního kola z druhého místa v konkurenci šesti dalších škol.

V kategorii starších (4. a 5. třída) našim žákům unikl postup do okresního kola jenom o jednu příčku, protože ze šesti družstev postupovala dvě a naši kluci obsadili třetí místo.

Na finále okresního kola do Břeclavi, které se hrálo 4. května 2023, odcestovali pouze žáci mladší kategorie. Po dvou nadějných výsledcích ve skupině, kdy naši žáci porazili ZŠ Tvrdonice 3:2 a remizovali se ZŠ Mikulov 2:2, jsme postoupili do semifinále. 

V semifinále naši mladí fotbalisté narazili na ZŠ Břeclav a po nerozhodném výsledku 2:2 velkopavlovičtí žáci bohužel nezvládli penaltový rozstřel a v následném utkání o třetí místo prohráli se ZŠ Lednice. Skončili tak těsně pod bednou, na nepříliš populárním čtvrtém „bramborovém“ místě. Přesto jejich cestu tvrdou konkurencí hodnotíme velmi pozitivně a věříme, je možnost své umístění vylepšovat je skvělou motivací a hnacím motorem do budoucna.

Všem zúčastněným žákům bych chtěl poděkovat za reprezentaci školy a kladný přístup ke sportu. Musím vyzdvihnout výkon jednoho fotbalisty – Maxe Otáhala, který byl v okresním finále mladší kategorie zvolen jako nejlepší hráč turnaje. 

Základní škola * Okrskové kolo fotbalového turnaje pro I. stupeň ZŠ Mc Donald´s Cup v Hustopečích

Text: Mgr. Lukáš Svoboda, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / Foto: Archiv Základní školy Velké Pavlovice / 16.5.2023