Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

“Matýsci“ z Matessu tentokrát v knihovně

Nejmenší děti se svými maminkami, které se v klubu Matess pravidelně scházejí, si tentokrát přišly pohrát do městské knihovny.

Ve čtvrtek 12. května dopoledne si přišly maminky s dětmi povídat o dětských knížkách, podívat se společně na pohádku z cyklu Povídání o pejskovi a kočičce a vyzkoušet si, jak si na motivy takovéto knížky s dětmi ještě dále pohrát.

Program pro děti tentokrát nepřipravovala knihovnice, ale vedoucí klubu, Martina Handlová. Protože vybrala pohádku „Jak pejsek s kočičkou myli podlahu“, mohly si pak děti samy stejným způsobem hrát: vyzkoušely si umýt podlahu, pověsit prádlo a pak je usušené zase uklidit. Připravit pro pejska a kočičku něco dobrého na zub. Připraveny byly papírové maňásky pro malé divadlo i skládačka, aby si děti zkusily celou pohádku znovu samy složit podle obrázků.

Maminky sice vydatně pomáhaly, ale stejně si děti, které ještě nechodí ani do mateřské školky, s úkoly poradily moc dobře. Líbily se jim také připravené knížky, většinu z nich si z výstavky nakonec odnesly domů. V knihovně jsme měli z návštěvy dětí velkou radost a těšíme se, že se společně zase brzy uvidíme.

Mgr. Dana Růžičková, knihovniceFotogalerii ze schůzky klubu Matess v knihovně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Mgr. Dana Růžičková


13-05-2016 PV