Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MATURITY 2010 jsou tady

Pro studenty čtvrtého ročníku čtyřletého a studenty osmého ročníku osmiletého studia Gymnázia Velké Pavlovice začala ve čtvrtek dne 8. dubna 2010 první část maturitní zkoušky, která byla věnována slohové písemné práci z českého jazyka.

Na tvářích studentů byla znát nervozita, která se zadáním témat postupně z prostředí tříd vyprchala. Důvod ke zbytečnému stresu nebyl. O slohu, narozdíl od jiných částí maturitní zkoušky, se nemůže říct, že se nedostatečně připravovali. Tady se není nač připravovat, sloh psát buďto umíte, nebo ne.

Ze čtyř témat si studenti mohli zvolit fejeton o poslání školy v současné společnosti, subjektivně zabarvený popis vinorodé krajiny nebo mohli psát úvahu o citu a lásce v lidském životě a někteří volili pro svou písemnou maturitní práci volný slohový útvar zachycující osudový okamžik v životě.

Převážná většina studentů naší školy zpracovávala písemnou práci s tématikou lásky v lidském životě. Po čtyřech hodinách usilovné práce odcházeli „maturanti“ s nadějí, že první krůček k maturitě mají hotov a ta těžší část je čeká od 17. května 2010 a to už půjde do tuhého...

PaedDr. Kropáč Vlastimil, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z PÍSEMNÉ MATURITNÍ PRÁCE z českého jazyka
na Gymnáziu Velké Pavlovice otevřete kliknutím na obrázek...

 

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

09-04-2010-BK