Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Maturitní zkoušky zdárně za námi

Maturitní zkoušky na Gymnáziu Velké Pavlovice z důvodu epidemiologických opatření začaly s měsíčním zpožděním 24. května 2021 státní částí, složenou z didaktických testů z matematiky, českého a anglického jazyka. Po dalších dnech příprav pokračovaly od úterý 1. června 2021 ústní částí. 

Studenti maturitních ročníků skládají ústní maturitní zkoušku ze dvou školních profilových předmětů a dobrovolně ze dvou povinných předmětů státní části. V letošním školním roce maturovalo 16 studentů oktávy s třídní učitelem Mgr. Petrem Kadlecem osmiletém studijním oboru. Předsedkyní této maturitní komise byla Mgr. Lenka Bobková. 

V maturitní třídě 4. A s třídní učitelem Mgr. Bohumilem Vašíčkem maturovalo 11 studentů čtyřletého studijního oboru a předsedou této maturitní komise byla Mgr. Dagmar Valová. Obavy a napětí ze své první zkoušky dospělosti postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali své znalosti, které si rozvíjeli i v období distanční výuky. 

S potěšením musím konstatovat, že i přes provedené úpravy podoby maturitních zkoušek v letošním roce se studentům podařilo úspěšně odmaturovat a zakončit tak studium. Poděkování patří také pedagogům, kteří se maturantům věnovali déle jak osm měsíců formou dálkové výuky. Maturantům přeji hodně štěstí v dalším studiu a osobním životě.

Gymnázium * Maturitní zkoušky 2021

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel školy Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 4.6.2021