Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Maturitní zkoušky v době koronavirové

Maturitní zkoušky na velkopavlovickém gymnáziu z důvodu epidemiologických opatření začaly s měsíčním zpožděním 1. června 2020 státní částí, složenou z didaktických testů z matematiky, českého a anglického jazyka. Po dalších dnech příprav pokračovaly od pondělí 15. června 2020 ústní částí. 

Studenti maturitních ročníků skládají ústní maturitní zkoušku ze dvou školních profilových předmětů a dvou povinných předmětů společné státní části.

V letošním školním roce maturovalo 18 studentů oktávy s třídním učitelkou Mgr. Annou Rilákovou v osmiletém studijním oboru. Předsedkyní této maturitní komise byla Mgr. Lenka Bobková.

V maturitní třídě 4.A s třídní učitelkou Ing. Marií Holáskovou maturovalo 18 studentů čtyřletého studijního oboru a předsedou této maturitní komise byl Mgr. Roman Pavlačka Ph.D..

Obavy a napětí ze své první zkoušky dospělosti postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali své znalosti. S potěšením musím konstatovat, že i přes nejasnosti s podobou a termínem maturitních zkoušek v letošním roce se studentům podařilo úspěšně studium zakončit a zmaturovat. Poděkování patří také pedagogům, kteří se maturantům věnovali i v době „dálkové výuky“.

Maturantům přeji hodně štěstí v dalším studiu a osobním životě.

Gymnázium * Maturitní zkoušky 2020

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 19.6.2020