Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Maturitní zkoušky na gymnáziu

Maturitní zkoušky na Gymnáziu ve Velkých Pavlovicích začaly v letošním roce 11. dubna 2017 státní částí, složenou z písemné práce z českého jazyka a literatury. Od 2. května 2017 čekaly na studenty didaktické testy z českého, anglického jazyka a matematiky. Po dalších dnech příprav začaly v pondělí 22. května 2017 ústní maturitní zkoušky. 

Studenti maturitních ročníků skládali ústní maturitní zkoušku ze dvou školních profilových předmětů a dvou povinných předmětů společné státní části. V letošním školním roce maturovalo 18 studentů oktávy s třídním učitelem Mgr. Petrem Horáčkem v osmiletém studijním oboru. V maturitní třídě 4. A s třídním učitelem PhDr. Stanislavem Rubášem maturovalo 12 studentů čtyřletého studijního oboru. Předsedou společné maturitní komise byl pan Mgr. Zdeněk Hájek. 

Obavy a napětí ze své první zkoušky dospělosti postupně opadaly a studenti před maturitní komisí prokazovali získané znalosti z jednotlivých předmětů.

Gymnázium * Maturita 2017

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 26.5.2017