Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Maturanti v Poslanecké sněmovně

Skoro jako Alenka v říši divů si v pondělí 19. září připadali studenti 4.A a oktávy, když se ocitli v místnosti poslaneckého klubu ODS. Právě sem je totiž zavedla paní Soňa Hyská, asistentka předsedkyně Poslanecké sněmovny ČR paní Miroslavy Němcové. Na každého totiž kromě milého přivítání čekalo také nečekané občerstvení, propagační materiál a jako třešnička na dortu oficiální vizitka paní Němcové.

Vraťme se ale o pár měsíců zpět – v únoru 2011 paní předsedkyně navštívila Velké Pavlovice a zavítala také na naše gymnázium. Na závěr neformální besedy, kdy si získala respekt i sympatie studentů, nás srdečně pozvala k návštěvě Poslanecké sněmovny. S velkou radostí jsme přijali a v rámci  historicko-literární exkurze, na niž pravidelně jezdí naši maturanti, jsme dohodli návštěvu Poslanecké sněmovny. Bohužel pro pracovní zaneprázdnění paní předsedkyně za námi nakonec přijít nemohla, ale přijetí, kterého se nám dostalo, nám skutečně vyrazilo dech. Dozvěděli jsme se, že takto totiž bývají přijímány pouze návštěvy paní předsedkyně.

Rozlehlým areálem Poslanecké sněmovny, která se skládá z několika budov, nás provedla pracovnice informačního střediska, paní Hana Brabcová. Měli jsme to privilegium, že jsme si prostory Sněmovny nemuseli prohlížet pouze z galerie, ale přímo z míst, kde se scházejí naši poslanci. Aby byl náš dojem ještě dokonalejší, budovu Poslanecké sněmovny jsme opouštěli  schodištěm, po němž do budovy vcházejí hlavy států a významné osobnosti.

Mgr. Pavla Míchalová, Mgr. Jana Strouhalová, Mgr. Petr Kadlec

 

Fotogalerii z návštěvy maturantů v poslanecké sněmovně
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

23-09-2011 PV