Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Matematické zprávičky ze základní školičky

V zimních měsících proběhla na 1. stupni Základní školy Velké Pavlovice matematická soutěž „Úkoly pro bystré hlavičky“. Žáci soutěžili v řešení náročných logických úloh. 

Vyřešit deset obtížných úkolů nebylo pro malé matematiky vůbec jednoduché, a proto si vítězové ve všech kategoriích právem zasloužili diplom a odměnu od pana ředitele.

1. ročník
1. místo: Holásková Eliška
2. místo: Svatoň Štěpán
3. místo: Dohnalová Kristýna

2. ročník
1. místo: Hádlík Matyáš
2. místo: Dobrucký Jindřich
3. místo: Bartoš Jan

3. ročník
1. místo: Drápal David
2. místo: Havlín Matyáš
3. místo: Salajka Jindřich

4. ročník
1. místo: Dobrucký Daniel
2. místo: Kadlec Václav
3. místo: Osička Miroslav

5. ročník
1. místo: Peš David
2. místo: Nováková Tereza
3. místo: Sedlařík Tomáš

Mgr. Eva Drienková

Vyhodnocení školního kola matematické olympiády 5. ročníků

V průběhu prosince 2016 jsme se s osmi žáky 5. ročníků setkali na dvou sezeních nad matematickými příklady. Žáci předkládali svá řešení příkladů ze školního kola matematické olympiády a byli všichni velmi nápadití a šikovní. Jmenovitě z 5.A Jitka Hádlíková, Stanislav Prát, Ela Dagidirová, Petr Hádlík a z 5.B David Peš, Tereza Nováková, Anabela Horáčková a Tomáš Pecháček.

A jak to bývá, do nejužšího výběru se nemohli dostat všichni, tudíž do lednového školního finále postoupili Jitka Hádlíková, Stanislav Prát, David Peš a Tereza Nováková. Ve čtvrtek 5. ledna 2017 se tito čtyři dobří počtáři poprali se třemi příklady z okresního kola 64. ročníku Matematické olympiády. Na základě výsledků budou naši školu v okresním kole konaném 24. ledna 2017 v ZŠ Velké Pavlovice reprezentovat Jitka Hádlíková a David Peš. Náhradníky jsou Stanislav Prát a Tereza Nováková.

Všem osmi žákům velice děkuji za jejich snahu i ochotu řešit zajímavé, i když náročné příklady. Naše společná setkání obohatila i mne samotného. Přeji jim, aby stále rozvíjeli svůj vztah k matematice a nadále si rádi lámali hlavu nad matematickými rébusy a hlavolamy.

Mgr. Jiří Slavík

Text: Mgr. Eva Drienková & Mgr. Jiří Slavík, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 11.1.2017

ZŠ * Matematický prosinec roku 2016 na základní škole